Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Wskaźnik koniunktury w przemyśle spadł m/m do +6,2 pkt w maju

24.05.2019 10:12  Gospodarka
Wskaźnik koniunktury w przemyśle spadł m/m do +6,2 pkt w maju Wskaźnik ogólnego klimatu w przetwórstwie przemysłowym ukształtował się w maju br. na poziomie plus 6,2 pkt wobec plus 8 pkt miesiąc wcześniej, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

"Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury kształtuje się na poziomie plus 6,2 (przed miesiącem plus 8). Poprawę koniunktury sygnalizuje 16,7% przedsiębiorstw, a jej pogorszenie - 10,5% (przed miesiącem odpowiednio 18,3% i 10,3%). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie" - czytamy w komunikacie.

Przewidywania dotyczące portfela zamówień i produkcji są mniej korzystne od formułowanych w ubiegłym miesiącu, podano także.

Zobacz także: 
W Polsce wczoraj przemysł, dziś sprzedaż

"Oceny sytuacji finansowej są negatywne, podobne do zgłaszanych w kwietniu. Odpowiednie prognozy są optymistyczne, zbliżone do formułowanych przed miesiącem. Opóźnienia płatności za sprzedane produkty rosną wolniej niż sygnalizowano w kwietniu. Stan zapasów wyrobów gotowych jest uznawany przez przedsiębiorców za wystarczający, podobnie jak w ubiegłym miesiącu" - czytamy dalej.

Przedsiębiorcy zapowiadają mniejszy wzrost zatrudnienia od oczekiwań zgłaszanych w kwietniu. Ceny wyrobów przemysłowych mogą rosnąć podobnie jak przewidywano przed miesiącem, podano także.

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
 
#BIZNESwDRODZE, odcinek 7, Krzysztof Zdanowski, Summa Linguae SA   Rynek kredytów mieszkaniowych Okiem ANALITYKA #39, Bartosz Turek (15.02.2019)
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes