Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Wyrwij fiskusowi bat

25.03.2015 13:49  Gospodarka
Wyrwij fiskusowi bat "Wyrwij fiskusowi bat" - pod tym hasłem przedsiębiorcy domagają się przyspieszenia prac nad prezydencką poprawką Ordynacji podatkowej. W grudniu Bronisław Komorowski skierował do sejmu projekt nowelizacji zakładający między innymi, że niedające się usunąć wątpliwości w przepisach należy rozstrzygać na korzyść podatnika.

Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski uważa, że fiskus gnębi zarówno przedsiębiorców jak i prywatne osoby. Wyjaśnia, że wątpliwości zwykle są rozstrzygane na korzyść urzędu skarbowego. Dodaje, że jeśli po wielu latach procesów sądowych okazuje się, że rację miał podatnik, jest już za późno, bo w międzyczasie firma upada.

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak podkreśla, że sam fakt zainteresowania się tematem przez Bronisława Komorowskiego dowodzi, że mamy do czynienia z poważnym problemem.

Autorzy petycji "Wyrwij fiskusowi bat" zbierają pod nią podpisy, po czym przekażą dokument szefowej rządu i marszałkowi sejmu. Wnioskują o przyspieszenie prac nad nowelizacją. Argumentują, że jeśli prawo nie zostanie zmienione do końca kadencji parlamentu, projekt trzeba będzie ponownie składać w sejmie.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
biznes