Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Zakończyły się konsultacje w sprawie strategii 5G dla Polski

13.02.2018 17:03  Gospodarka
Zakończyły się konsultacje w sprawie strategii 5G dla Polski Zakończyły się zorganizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji konsultacje dotyczące strategii "5G dla Polski". Należący do Skarbu Państwa operator Exatel jest jedną z pierwszych na świecie firm, które z powodzeniem testowały nową technologię. Ma ona znieść obecne ograniczenia związane z przesyłem danych, na przykład przepustowością.

Prezes Exatela Nikodem Bończa Tomaszewski podkreśla, że wdrażanie 5G jest nie tylko kosztowne, ale też wymagające pod względem technicznym. Wyjaśnił, że duże zagęszczenie masztów, wymagane przy wprowadzeniu technologii, może zwiększać emisję elektromagnetyczną wokół masztów oraz powodować wzajemne zakłócenia, gdyby powstało kilka sieci 5G. Prezes Exatela uważa, że odpowiedzią na te wyzwania jest budowa infrastruktury przez państwowego operatora, który będzie ją udostępniał operatorom komercyjnym.

Nikodem Bończa Tomaszewski wyjaśnia, że prace nad technologią 5G nabiorą tempa między innymi dzięki projektowaniu autonomicznych samochodów. Dodał, że Unia Europejska dąży do tego, żeby każdy kraj Wspólnoty miał do 2020 roku jedno miasto, w których technologia 5G będzie pilotażowo wprowadzona. W Polsce testy mają być prowadzone w Łodzi.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes