Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka

Wyprzedaż wojskowych zapasów żywności

06.01.2010 15:30  Gospodarka
Wyprzedaż wojskowych zapasów żywności
Rusza wyprzedaż wojskowych zapasów żywności. Pod koniec stycznia Agencja Mienia Wojskowego uruchomi przetargi i licytacje produktów, które zalegają w magazynach armii. Do kupienia będzie ponad 1800 ton produktów spożywczych - mówi Karol Rydz z zespołu gospodarki mieniem ruchomym i obrotu specjalnego Agencji Mienia Wojskowego.

Wśród produktów oferowanych przez Agencję będą między innymi konserwy mięsne, warzywne oraz mieszane, a także puszki rybne, cukier, fasola, gorch, kasza, ryż i chleb. Sprzedaż wojskowego jedzenia będzie skierowana przede wszystkim do większych odbiorców. Agencja Mienia Wojskowego nie ukrywa, że najbardziej zależy jej na zbywaniu towaru w dużych ilościach. Karol Rydz zapewnia jednak, że przysłowiowy Kowalski też będzie mógł się zaopatrzyć w wojskowe produkty. Armia pozbywa się zbędnej żywności, ponieważ od nowego roku obowiązuje nowy porządek w funkcjonowaniu jednostek wojskowych.

Nie ma już żołnierzy zasadniczej służby, którym przysługiwał całodzienny posiłek. Z kolei wojskowi zawodowi, którzy spędzają w koszarach 8 godzin, muszą się żywić na własną rękę. Agencja Mienia Wojskowego w sumie przejmie od armii 240 ton konserw mięsnych, 60 ton konserwowanej słoniny, 5 ton salcesonu saperskiego oraz 140 ton różnego rodzaju konserw rybnych. W ofercie Agencji znajdzie się również: 540 ton cukru, 200 ton makaronu, 100 ton grochu i fasoli, 60 ton ryżu oraz 270 ton chleba. Do tego setki worków z herbatą i puszki z przecierem pomidorowym.

IAR

kg

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes