Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » iDream

Jak wybrać idealnego MacBooka? Poradnik.

13.12.2018 11:53  iDream
Jak wybrać idealnego MacBooka? Poradnik.
Apple przygotowało dla swoich odbiorców naprawdę sporą ofertę laptopów z autorskim systemem. Wystarczająco dużą, aby się w niej pogubić. Takie podejście ma jednak swoje zalety: osoby zainteresowane konkretnymi cechami produktu z pewnością znajdą coś dla siebie. Zakup MacBooka, zwłaszcza jeśli będzie to pierwszy tego typu sprzęt pochodzący od Apple'a, powinien odbyć się po odpowiedzeniu sobie na kilka pytań. Zachęcamy do przyjrzenia się naszemu poradnikowi, w którym przybliżymy szczegóły związane ze specyfikacją różnych modeli Maców.
 
Na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?
 
Laptopy kupuje się z myślą o wykonywaniu konkretnych zadań. Dla jednych będzie to praca, dla innych rozrywka. W pierwszym przypadku MacBooki sprawdzają się znakomicie ze względu na mnogość opcji ułatwiających wykonywanie zadań kreatywnych. Dedykowane programy graficzne i podobne aplikacje stały się standardem zwłaszcza w branży marketingowej. Jeśli zaś chodzi o rozrywkę czy przeglądanie internetu, to laptopy od Apple nie mają sobie równych – są wystarczająco szybkie, a czas pracy baterii pozwoli na komfortowe użytkowanie w dowolnym miejscu.
 
Jeśli już ustali się główne przeznaczenie MacBooka, trzeba jeszcze zastanowić się nad budżetem. Apple stawia na jakość, a ta kosztuje. Na szczęście różnice cenowe między modelami są bardzo znaczące. Dzięki temu amatorzy elektronicznej rozrywki nie będą musieli wydawać sporej ilości gotówki na sprzęt służący wyłącznie relaksowi. Jeśli komputer nie jest dostępny akurat w promocji, to za standardowego MacBooka Air zapłacimy poniżej 5 tys. złotych.
 
Parametry są najistotniejsze
 
Po odpowiedzeniu sobie na pytania dotyczące przeznaczenia i odpowiedniego budżetu należy przejść do specyfikacji laptopów Apple'a. Od nich zależy to, w jaki sposób będzie się posługiwać sprzętem oraz czy sprawdzi się do powierzonych zadań.
 
Najlepiej sprzedającym się dotychczas MacBookiem jest wersja Air. Przewaga tego modelu jest niezrównana lekkość i małe gabaryty. To z kolei przekłada się na uniwersalność sprzętu. Korzystają z niego zarówno osoby aktywne, potrzebujące poręcznego laptopa, jak i domatorzy. Mały MacBookAir zmieści się wszędzie. To właśnie dlatego tak często można go zobaczyć u osób wykonujących wolne zawody: dziennikarzy, fotografów i pisarzy. Nadaje się do pisania, oglądania filmów, słuchania muzyki itp. Minusem pozostaje przestarzały już ekran (wciąż bardzo dobry), ale można spodziewać się zmian w tym zakresie w najbliższym czasie. Obecnie dostępne wersje matryc to 11 oraz 13 cali.
 
MacBook Pro znajduje się na wyposażeniu każdego profesjonalisty. Ma znacznie wyższe parametry, lecz są one opłacone krótszym czasem pracy baterii i większą wagą. Poza tym wszystko inne jest wyraźnie lepsze: procesor, karta graficzna i dwa razy więcej pamięci RAM. Dzięki temu może wyświetlić znacznie więcej szczegółów, bez problemu operuje też najbardziej wymagającymi programami graficznymi.
 
Zwyczajnego MacBooka zaprojektowano jako przeciwwagę dla Air i Pro. Jest smukły jak ten pierwszy i posiada ekran mniejszy zaledwie o cal od tego drugiego. Stanowi więc dobrą alternatywę dla powyższych wersji.
 
Nadchodzące modele
 
Warto poczekać trochę na premierę nowych wersji. Zazwyczaj są one prezentowane w okresie jesiennym. W najbliższym czasie można spodziewać się odświeżenia hardware'u laptopów, a także wprowadzenia kolejnych serii. W praktyce oznacza to, że za podobną cenę będzie można zdobyć MacBooka o wyższych parametrach. Najczęściej nie są to jednak zmiany rewolucyjne, dlatego odkładanie zakupów na później - jeśli aktualnie udostępniane urządzenia spełniają wszystkie wymagania - nie wydaje się konieczne.
 
Wybór idealnego Macbooka jest więc kwestią mocno indywidualną. Aby zyskać pewność, że laptop będzie w 100% realizować swoje zadania, trzeba poświęcić chwilę na dokładne przemyślenie zakupu. W przypadku wątpliwości lub szczegółowych pytań polecamy zwrócić się do autoryzowanych sprzedawców – na pewno pomogą w tej kwestii!
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes