Tanieją kredyty hipoteczne

09.11.2016 12:16  IKE
Tanieją kredyty hipoteczne Tanieją kredyty hipoteczne. Tak wynika z raportu firmy Expander. Przed miesiącem trzy banki zdecydowały się na obniżkę marży, a jeden zrezygnował z pobierania prowizji. To wpłynęło na statystki, które wcześniej, przez wiele miesięcy miesięcy wskazywały na stabilny, wysoki poziom kosztów tego typu pożyczek.

Jak mówi analityk rynku nieruchomości Jarosław Sadowski, obniżka jest sporym zaskoczeniem dla rynku. Według Sadowskiego banki zdecydowały się na taki ruch dlatego, że chcą zrealizować swoje plany na ten rok i tym samym przyciągnąć dodatkowych klientów.

Zdaniem analityka, po nowym roku koszty kredytów mogą wrócić do dawnego poziomu. W pierwszych miesiącach 2017 roku będzie można korzystać w nowej puli pieniędzy przeznaczonych na program Mieszkanie dla młodych. Polega on na jednorazowej dopłacie do kredytu hipotecznego. To spowoduje, że banki nie będą musiały się już starać o nowych klientów, ponieważ sami będą się zgłaszać do oddziałów - podkreśla ekspert.

Koszty kredytów hipotecznych wzrosły na początku tego roku w związku z wprowadzeniem podatku bankowego, a także wyższych składek na Bankowy Fundusz Gwarancyjny.
W związku z tym banki podniosły marże i opłaty dla osób zaciągających pożyczki na zakup mieszkań.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

finanse_osobiste