Jesteś w: Strona główna » Inwestowanie


Inwestycje alternatywne - dla kogo są przeznaczone?

15.05.2017 13:08  Inwestowanie
Niepewność na światowych giełdach sprawia, że inwestorzy z całego świata coraz bardziej interesują się inwestycjami alternatywnymi. Można na nich sporo zyskać, jednak jest to możliwe jedynie, gdy wie się, jakie dobra kupować. Dla kogo przeznaczone są inwestycje alternatywne?
 
Smakosze win
 
Jedną z najpopularniejszych inwestycji alternatywnych jest zakup wina. Wina inwestycyjne kupuje się w najlepszych winnicach na świecie, a cena jednej butelki trunku wynosi nawet kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Smakosze win wiedzą, jakie rodzaje trunku wybierać w celach inwestycyjnych, jednak nie potrafią przewidzieć, czy dany rocznik wina będzie dobry. Może się okazać, że wino, które miało generować zyski jest bezwartościowe ze względu na słabe zbiory winorośli. Jest to zatem inwestycja dość ryzykowna, w której trudno jest przewidzieć przyszłą wartość dobra.
 
Miłośnicy muzyki
 
Ciekawym, ale dość kosztownym sposobem inwestowania pieniędzy, jest zakup instrumentów muzycznych. W cenie są głównie skrzypce Stradivariusa, które uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Ich ceny są bardzo wysokie, a ilość nabywców niezbyt duża, lecz nie odstrasza to inwestorów od ich zakupu.

Artystyczne dusze
 
Mniej kosztowną formą inwestycji alternatywnej jest zakup dzieł sztuki. Obrazy, rzeźby oraz inne formy artystyczne kosztują od kilku tysięcy do nawet kilkunastu milionów złotych. Najkosztowniejsze dzieła rzadko są wystawiane na sprzedaż, gdyż większość z nich znajduje się w muzeach, a prywatni kolekcjonerzy niechętnie rozstają się z dziełami będącymi częścią ich rodzinnych zbiorów. Mniej kosztowne obrazy czy rzeźby zwykle sprzedawane są na aukcjach, na które tłumnie przybywają inwestorzy z całego kraju.

Pasjonaci motoryzacji
 
Popularny jest również zakup samochodów zabytkowych. Najbardziej opłacalne jest kupienie niedrogiego modelu do remontu, a następnie odrestaurowanie go i sprzedanie z zyskiem. Jeżeli inwestor jest jednocześnie pasjonatem motoryzacji, może samodzielnie dokonać napraw i tym samym zmniejszyć koszty związane z zakupem pojazdu. Warto podkreślić, że w okresie przed sprzedażą samochodu zabytkowego można wypożyczać go na śluby i inne uroczystości, dodatkowo zarabiając. Powinno się przy tym pamiętać, aby ubezpieczyć pojazd, np. kupując Classic Car Insurance. Polisa ta gwarantuje wypłatę odszkodowania, gdy oldtimer ulegnie uszkodzeniu. Świadczenie jest wypłacane bez względu na to, kto był sprawcą wypadku i w jakiej sytuacji do niego doszło.

Artykuł Sponsorowany

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie