Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU


Czy istnieją obecnie na rynku lokaty pokonujące inflację?

16.03.2018 13:36  Inwestowanie
Niskie stopy procentowe oraz rosnąca inflacja sprawiają, że wielu Polaków wątpi w opłacalność lokat bankowych. Wydaje się, że odkładanie pieniędzy na depozytach bankowych spowoduje wyłącznie stratę. Jak jest w rzeczywistości? Czy istnieją obecnie lokaty, których oprocentowanie jest wyższe niż inflacja?
 
Inflacja powoli wyhamowuje
 
Według GUS inflacja w styczniu 2018 spowolniła i wyniosła 1,9 procenta w ujęciu rocznym. W grudniu 2017 inflacja była nieco wyższa i kształtowała się na poziomie 2,1 procenta, co oznacza, że wzrost cen powoli wyhamowuje. Dla konsumentów jest on jednak niezauważalny, gdyż najbardziej drożeją artykuły podstawowe, między innymi żywność i napoje bezalkoholowe. 
 
Lokaty, które gwarantują zysk
 
Dzięki spowolnieniu inflacji, znalezienie opłacalnej lokaty bankowej jest łatwiejsze niż kilka miesięcy temu. Według portalu OprocentowanieLokat.pl istnieje kilka lokat, które dają zyski przewyższające poziom inflacji. Wśród nich znajdują się:
 
1. Lokata Happy w Idea Banku, 
2. Lokata Witaj w Nest Banku,
3. Lokata Bezkarna w BGŻ Optima.
 
Lokata Happy jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów Idea Bank, którzy chcą ulokować od 500 do 10000 złotych. Depozyt zakłada się bez potrzeby otwierania konta bankowego, a okres trwania umowy wynosi od 1 do 3 miesięcy. Lokata Happy jest objęta oprocentowaniem stałym, które wynosi do 4% w skali roku.
 
Lokata Witaj w Nest Banku jest dostępna wyłącznie przez 30 dni dla klientów, którzy otwarli konto osobiste. Klienci banku mogą ulokować od 1000 do 10000 złotych na okres 3 miesięcy. Oprocentowanie lokaty wynosi 4% w skali roku.
 
Lokata Bezkarna w BGŻ Optima jest dostępna jedynie podczas otwierania konta osobistego. Klient może ulokować od 1000 do 20000 złotych na 3 miesiące. W tym czasie oszczędności są objęte oprocentowaniem wynoszącym 4% w skali roku. Wcześniejsze zerwanie umowy skutkuje wypłatą kapitału wraz z odsetkami za okres obowiązywania lokaty.
 
Oferta lokat dla każdego
 
Jeżeli poszukuje się lokat na dłuższy termin lub lokat objętych oprocentowaniem zmiennym, można znaleźć je w aktualnym rankingu lokat na https://www.oprocentowanielokat.pl/lokaty_top100.php. Wszystkie lokaty są prezentowane w kolejności od najbardziej do najmniej opłacalnych, dzięki czemu szybko można znaleźć produkty, które pozwolą zarobić najwięcej. Ponadto ranking ułatwia założenie depozytu, gdyż przekierowuje na strony, na których można złożyć odpowiednie wnioski - lokatę zakłada się dzięki temu bez wychodzenia z domu.
 
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie