Formuła NAVY - ekstra zwrot z inwestycji dzięki resortowi

14.09.2018 13:56  Inwestowanie
Formuła NAVY - ekstra zwrot z inwestycji dzięki resortowi Modne w ostatnich latach inwestowanie w systemie condo-hotelowym to kuszący zysk – zależnie od konkretnego obiektu – w wysokości 5-8% w skali roku. I tu pojawiają się różne strategie inwestorskie, na które na bieżąco odpowiada rynek.

Dominuje tendencja do prześcigania się w coraz wyższym „gwarantowanym” zysku procentowym w skali roku. Jednak, realnie rzecz ujmując, wszelkie szacunki powyżej 6% to bardziej życzenia operatora niż rzeczywiste, twarde kwoty. Inaczej ma się sprawa z inwestycjami posiadającymi, oprócz samych apartamentów, również dodatkowe atrakcje w postaci ekskluzywnego resortu.

Gdy lokata to za mało

Relatywnie niskie oprocentowanie lokat bankowych i ostrożność w korzystaniu z funduszy inwestycyjnych sprawia, że posiadacze oszczędności poszukują innych możliwości pomnażania kapitału. Obecnie na polskim rynku uzyskanie oprocentowania lokaty bankowej na poziomie 2,5-3% w skali roku (czyli gwarantującej realny zysk) nie jest sprawą prostą. Jedną z najbezpieczniejszych alternatyw, zapewniających rzeczywiste zyski, jest zakup nieruchomości w systemie condo-hotel. W systemie condo inwestor jest właścicielem prawnym lokalu w hotelu (każdy apartament ma założoną własną księgę wieczystą) i może z niego korzystać osobiście w wyznaczonym okresie, resztę czasu przeznaczając na zyskowny wynajem.

Procentowy wyścig zbrojeń

Średni deklarowany zwrot z tego typu inwestycji w Polsce w 2017 r. utrzymywał się na poziomie ok. 7%. Koniunktura na rynku nieruchomości sprawiła, że kolejni oferenci zaczęli swoisty wyścig na procenty, co może dobrze wygląda w prospektach i na reklamach, lecz z długoterminowej perspektywy wcale nie musi okazać się najważniejsze. Skąd bowiem wziąć te ponadprzeciętne zyski, skoro koszty pracy i utrzymania obiektu tego typu stale rosną? Powoli wracają również do łask zagraniczne wyjazdy typu all-inclusive, stanowiące silną konkurencję dla pomysłów na długoletnie inwestowanie w kurortach. Jeśli więc oferowana inwestycja condo-hotelowa to jedynie apartamentowiec bez własnej bazy rekreacyjno-wypoczynkowej, to raczej ciężko będzie operatorowi osiągnąć zyski, pozwalające na zwrot wyższy niż 6% rocznie dla każdego udziałowca.

Pracujący Resort

Co innego jeśli mamy do czynienia z obiektem typu Resort-SPA. Działające w nim gabinety wellness, baseny, spa, restauracje czy kliniki medyczne „jednego dnia”, są na tyle atrakcyjnym dodatkiem do samej bazy hotelowej, że zyski z tytułu ich prowadzenia mogą w realny sposób wpłynąć na wysokość rocznego zwrotu. Taki model inwestowania znajdziemy na przykład w Świnoujściu, gdzie już od 2021 roku działać będzie The NAVY RESORT & SPA. W przypadku The NAVY to nie sam gwarantowany roczny zwrot jest najistotniejszy. To, czym wyróżnia się ta propozycja jest założenie, że inwestor bazowo zyskuje 6% w skali roku, a w miarę rozwoju resortu i jego działalności będzie otrzymywał coraz więcej. Model inwestycyjny The NAVY zakłada 6 % zysku od kwoty inwestycji w skali roku. Ale to nie wszystko - inwestor otrzymuje bowiem dodatkowo kwotę wynikającą z podziału 40% zysku netto całego resortu proporcjonalnie do powierzchni posiadanego lokalu. W ten sposób liczne atrakcje, którymi przyciąga The NAVY (restauracje, baseny, spa, klinika jednego dnia, centrum konferencyjne itd.) pracują na większą korzyść inwestora, który kupił tu apartament.

AIO (All In One) resort

Przywoływany wcześniej resort zapewnia spokój i relaks, warunki do regeneracji sił w kameralnych warunkach. Do dyspozycji gości przeznaczono bowiem baseny (kryte i otwarte), dwa korty tenisowe, siłownię, gabinety spa&wellness oraz pokój zabaw dla dzieci. Z kolei działająca na miejscu nowoczesna klinika „jednego dnia” będzie służyła profesjonalną opieką lekarską.

Dwie planowane restauracje to bogactwo smaków kuchni Antyli i menu dostosowane do indywidualnych potrzeb (w tym wegetariańskich i wegańskich). W ofercie The NAVY znalazł się także tematyczny lounge bar.

Bo dobry biznes to sztuka

Warto odnotować, że inspiracją wystroju wnętrz The NAVY stała się twórczość Michaela Lestera (Leszczyńskiego), jamajskiego malarza marynistycznego o polskich korzeniach. Kolorem „firmowym” resortu będzie navy blue w różnych odcieniach, łączony ze złotem. Dzięki subtelnemu operowaniu barwami, wnętrza uzyskają charakter spokojnej elegancji i luksusu.

The NAVY Resort and Spa to harmonijne połączenie natury, sztuki oraz najwyższych standardów infrastruktury i wyposażenia. Inwestycja w The NAVY to nie tylko bezpieczna lokata kapitału, lecz również możliwość posiadania prywatnego, ekskluzywnego apartamentu w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski.
 
Resort z sieci Best Western Premier

Właściwa lokalizacja i bogata infrastruktura to podstawa, ale nie jest równoznaczna z gwarancją zysku. Bez odpowiedniej obsługi doskonała „maszyneria” nie będzie działała sprawnie. Doświadczeni operatorzy branży turystycznej wiedzą, że o ostatecznym sukcesie i jego trwałości decyduje jakość zarządzania oraz standard obsługi klienta.

The NAVY wpływa do Świnoujścia pod banderą Best Western Premier – prestiżowej marki z portfela konsorcjum hotelowego z 70-letnią tradycją, które zrzesza kilka tysięcy firm, w tym ponad 4 tysięcy hoteli z rzeszą ponad 32 milionów beneficjentów programu lojalnościowego na całym świecie.  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie