PFR Ventures alokował łącznie ponad 1 mld zł w 21 funduszy VC

08.11.2018 13:34  Inwestowanie
PFR Ventures alokował łącznie ponad 1 mld zł w 21 funduszy VC PFR Ventures podpisało 21 umów inwestycyjnych, w ramach których fundusze Venture Capital zainwestują ponad 1 mld zł w polskie innowacje, podał Fundusz. Tym samym PFR Ventures alokowało około 40% dostępnych środków.

"PFR Ventures, w swoich 5 programach, zawarło już 21 umów inwestycyjnych z funduszami Venture Capital. Z 2,5 mld zł, którymi spółka dysponuje w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, alokowany został już pierwszy miliard. Aktywowane zostaną też środki prywatnych inwestorów, aniołów biznesu oraz korporacji, które do inwestycji dołożą dodatkowe 0,5 mld zł" - czytamy w komunikacie.

"PFR Ventures wkroczyło na szybką ścieżkę - w przeciągu 4 miesięcy potroiliśmy ilość umów inwestycyjnych z funduszami. To oznacza, że już niedługo te fundusze zaczną aktywnie inwestować w najbardziej innowacyjne projekty. Mamy nadzieję, że wśród nich znajdzie się polski jednorożec" - powiedział prezes PFR Paweł Borys, cytowany w materiale.

8 spośród 21 funduszy PFR Ventures spełniło już wszystkie wymogi formalne, które nakłada na nie KNF oraz UOKiK, a co za tym idzie - uzyskały one wpis do ASI. Umożliwia im to rozpoczęcie procesów inwestycyjnych. Pozostałe fundusze są jeszcze w procesie rejestracyjnym, podano również.

"Wśród 21 funduszy PFR Ventures znajdują się:  

PFR Starter: ArkleyBrinc, EEC Magenta Starter, Ventures For Earth, Tar Heel Capital Pathfinder, KnowledgeHub, Xevin VC, bValue, Biomed Innovations;

PFR Biznest: Next Road Ventures, Pomerangels, Cofounder Zone, Black Swan, Kogito Ventures, SILBA PFR Otwarte Innowacje: APER Ventures, Montis Capital;

PFR KOFFI: Finch Capital, Cogito Capital Partners, Innovation Nest;

PFR NCBR CVC: SpeedUp Energy Innovation, EEC Magneta CVC" - czytamy dalej.

Branże, w które chcą inwestować fundusze VC, to przede wszystkim: medycyna, internet rzeczy oraz fintech. Wśród zespołów znajduje się 6 o międzynarodowym charakterze - to inwestorzy, którzy dostrzegli w Polsce potencjał do inwestycji, podsumowano.

PFR Ventures to pierwszy na polskim rynku profesjonalny inwestor instytucjonalny działający w formule Fund of Funds (funduszu funduszy), oferujący systemowe finansowanie niezależnym funduszom VC.

ISBnews

 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie