Grupa Azoty
PARTNER
SERWISU


Rekordowe napływy do funduszy inwestycyjnych w marcu

13.04.2018 08:17  Inwestowanie
Rekordowe napływy do funduszy inwestycyjnych w marcu
Marzec to kolejny miesiąc z rzędu, w którym fundusze inwestycyjne otrzymały solidny zastrzyk kapitału. Jest to zasługa przede wszystkim funduszy niedetalicznych, do których napływ był ponad czterokrotnie wyższy niż w przypadku produktów oferowanych szerokiemu gronu klientów.
 
Fundusze detaliczne pozyskały blisko +1,5 mld zł netto. Dla funduszy niedetalicznych było to ponad +6 mld zł. Sumarycznie miesiąc ten był więc rekordowy – tak wysokich napływów środków nie notowano od grudnia 2015 roku. Jednocześnie w przypadku funduszy detalicznych marzec jest 15 z rzędu miesiącem z dodatnim bilansem sprzedaży. Łącznie od początku 2017 roku wpłacono do nich ponad +23 mld zł netto.


 
W marcu wśród inwestorów tradycyjnie dużą rolę odgrywało bezpieczeństwo lokowanych środków. Dziewiąty miesiąc z rzędu największym zainteresowaniem klientów detalicznych cieszyły się fundusze gotówkowe i pieniężne. Marcowe saldo wpłat i wypłat w przypadku tej grupy wyniosło, podobnie jak w lutym, ponad +2 mld zł.
 
Nie jest zaskoczeniem, że po raz kolejny wysokie napływy to zasługa przede wszystkim funduszu PKO Skarbowy (Parasolowy FIO), którego bilans sprzedaży w marcu wyniósł rekordowe +525 mln zł netto. Wśród liderów tej grupy znalazły się także UniKorona Pieniężny (+262 mln zł netto) oraz UniAktywny Pieniężny (+138 mln zł netto), zamieniając się miejscami na podium. Oba produkty pochodzą z rodziny UniFundusze SFIO.
 
Także fundusze dłużne miały dodatni bilans sprzedaży w marcu. Należy zaznaczyć, że to 14 miesiąc z rzędu, w którym segment ten cieszy się zainteresowaniem inwestorów. Saldo wpłat i wypłat dla detalicznych funduszy dłużnych wyniosło +222 mln zł. W odróżnieniu od lutego, napływ środków odnotowały głównie fundusze skupiające się na papierach
zagranicznych (+132 mln zł netto).

Więcej informacji w załączniku
 
Analizy Online

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie