Wealth management – o co w tym naprawdę chodzi?

14.11.2017 11:16  Inwestowanie
Wealth management – o co w tym naprawdę chodzi?
Podejmując decyzję o inwestowaniu kapitału stajemy przed szeregiem rozterek. Najoczywistsze skupiają się na wyborze sposobu na pomnożenie majątku. Warto jednak pamiętać, że równie ważne jest ustalenie, czy będziemy inwestować samodzielnie, czy skorzystamy z wiedzy i doświadczenia doradcy wealth management.
 
Idea inwestowania

Dążenie do podwyższenia standardu życia jest naturalną potrzebą człowieka. Co zaradniejsi starają się nie tylko konsumować, ale również właściwie zarządzać swoimi przychodami, a nadwyżki inwestować. Do najpopularniejszych sposobów lokowania kapitału możemy z pewnością zaliczyć: odkładanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym lub lokacie, inwestowanie na rynku Forex, zakup nieruchomości oraz inwestycje w fundusze. Im większe ryzyko, tym większa skala możliwych korzyści, co dla początkującego uczestnika rynku oznacza spore wyzwanie. Dlatego w kwestiach finansowych warto polegać na specjalistach i skorzystać z usługi wealth management, która pozwala wykorzystać wieloletnie doświadczenie osób na co dzień zarządzających ogromnymi sumami pieniędzy.
 
Wealth management 
 
Kluczowe argumenty takiego rozwiązania zawierają się właśnie w kompetencjach i know how doradców. Rola doradcy wealth management polega na wyszukiwaniu możliwości do stabilnego wzrostu portfela klienta. Sposób zarządzania majątkiem i związane z nim doradztwo finansowe musi dopasować się do oczekiwań osoby powierzającej pieniądze. Tego rodzaju usługi mogą być świadczone przez kilka rodzajów podmiotów: banki, domy maklerskie, kancelarie prawne. Sumy, które powierzymy doradcom wealth management mogą być zarówno skromne, jak i opiewające na setki tysięcy. 

Fundusze inwestycyjne
 
Interesującą opcją inwestycyjną, zarówno dla poczatkującego, jak i doświadczonego uczestnika rynku, są fundusze. Głównie dlatego, że dzięki posiadaniu w swoim portfelu wielu instrumentów, często pochodzących z różnych rynków, zapewniają szeroką paletę inwestycji. Nad ich bezpieczeństwem czuwa zespół profesjonalistów. Eksperci na bieżąco analizują szereg czynników, biorąc pod uwagę: zachowania inwestorów, możliwe okazje do zysku, czy ekonomiczno-finansową sytuację na rynku w danym kraju. 
 
Szersza perspektywa
 
Inwestycje w fundusze oferuje m.in. dom maklerski RDM Wealth Management, który we współpracy z lokalnymi ekspertami, szuka okazji inwestycyjnych na rynkach rozwijających się. Z danych makroekonomicznych wynika, że taki model biznesowy przynosi efekty. W ciągu ostatnich lat tempo wzrostu gospodarczego na tzw. emerging markets ciągle pozostaje na wysokim poziomie (średnio 3,9% w 2016 roku). Silny wzrost gospodarczy oznacza większe pieniądze pompowane w gospodarkę, co z kolei zwiększa szanse na korzystne okazje inwestycyjne. 

Grzegorz Zaniewski, Zarządzający Portfelami, RDM Wealth Management
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

inwestowanie