Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Inwestycje zagraniczne

OPINIA Kazachstan atrakcyjny dla polskich inwestorów

13.02.2016 14:02  Inwestycje zagraniczne
OPINIA Kazachstan atrakcyjny dla polskich inwestorów Kazachstan zachęca do inwestowana w tym kraju. Rząd w Astanie zdecydował o prywatyzowaniu takich sektorów jak telekomunikacja, rolnictwo, czy przemysł. Zachętą dla inwestorów są spore ulgi, między innymi podatkowe.

Główny ekonomista banku Societe Generale Jarosław Janecki uważa, że Kazachstan jest atrakcyjnym miejscem dla polskich inwestorów. Położenie tego kraju blisko Chin sprawia, że obecność w nim może być pierwszym krokiem do wejścia na rynek euroazjatycki.

Ekspert dodaje, że skłonność do prywatyzowania gospodarki wynika między innymi z niskich cen paliw, które są przyczyną kłopotów budżetowych Kazachstanu. Około 90 procent Produktu Krajowego Brutto tego kraju pochodzi ze sprzedaży surowców, które są wydobywane. Jarosław Janecki wyjaśnia, że w związku z tym rząd w Astanie jest zmuszony do modernizowania gospodarki i zmniejszenia stopnia uzależnienia od surowców.

Przedstawiciele Izby Euroazjatyckiej zapewniają, że Astana gwarantuje dogodne warunki dla przedsiębiorców dzięki zapewnieniu stabilności politycznej.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes