Jesteś w: Strona główna » Biznes » Gospodarka » Inwestycje zagraniczne

OPINIE Indie to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków na świecie

13.02.2016 21:17  Inwestycje zagraniczne
OPINIE Indie to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków na świecie Indie to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków na świecie - zgodnie mówią eksperci.W Bombaju przebywa polska misja gospodarcza, której przewodniczy wicepremier Piotr Gliński. Jednym z celów wizyty jest udział polskiej delegacji w międzynarodowych targach i forum biznesowym "Make in India".

Prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman podkreśla, że Polska coraz bardziej otwiera się na Indie. Potwierdzają to, według niego, między innymi coraz częstsze misje gospodarcze. Niedługo pojawi się w Indiach kolejna misja - tym razem górnicza. Planowane jest także przedstawienie oferty polskich firm, co powinno wesprzeć eksporterów.

Prezes Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej J.J. Singh ocenia, że polskie firmy z roku na rok są bardziej zainteresowane tym, by inwestować na indyjskim rynku. W drugą stronę też widać ruch. Dodaje, że po to, by działać na tutejszym rynku, oprócz przedstawicielstwa warto mieć lokalnego partnera.

Według danych resortu rozwoju, w ciągu 11 pierwszych miesięcy ubiegłego roku polsko-indyjskie obroty handlowe wyniosły ponad 2 miliardy dolarów, a więc były o 3,3 procent niższe niż w analogicznym okresie 2014 roku.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes