Polsko - Koreańskie Forum Gospodarcze

21.10.2016 13:09  Inwestycje zagraniczne
Polsko - Koreańskie Forum Gospodarcze Polacy chcą zacieśniać kontakty z Koreańczykami. W Seulu odbyło się Forum Gospodarcze Polska - Korea, zorganizowane między innymi przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w tym kraju oraz przez Pracodawców RP.

Jak powiedział Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, nasza strona może dać wysokiej klasy specjalistów, a Koreańczycy nowe technologie. Zaznaczył, że owocem współpracy są między innymi nowe firmy, czy zakłady przemysłowe otwierane w Polsce. Jako przykład wymienił Centrum Samsunga w Warszawie, czy otwarcie fabryki LG-Chem. Dodał, że Koreańczycy w coraz większym stopniu interesują się naszym krajem.

Krzysztof Senger dodał, że uruchomione w tym tygodniu regularne i bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawy do Seulu ułatwi wzajemne kontakty. W sprawie współpracy gospodarczej między Polską a Koreą Południową rozmowy prowadził minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Dotyczyły one między innymi eksportu polskiej żywności do Korei.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes