Włochy: autobusy Solaris na drogach Lacjum

23.11.2016 17:27  Inwestycje zagraniczne
Włochy: autobusy Solaris na drogach Lacjum Na drogach włoskiego regionu Lacjum pojawiły się pierwsze autobusy polskiej firmy Solaris. Z tamtejszym regionalnym przedsiębiorstwem transportu Cotral podpisała ona umowę na dostawę trzystu sztuk międzymiastowych autobusów InterUrbino. Wszystkie dostarczone pojazdy zostały objęte 10-letnim kontraktem serwisowym.

To pierwsze zakupy przedsiębiorstwa od dziesięciu lat. Posiadane przez nie pojazdy mają średnio piętnaście lat życia i pozostawiają wiele do życzenia. Dlatego zakupy dokonane w naszym kraju spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, szczególnie ze strony osób korzystających z podmiejskiego transportu. Cotral obsługuje 220 linii o długości ponad ośmiu tysięcy kilometrów. Jego autobusy pokonują rocznie 80 milionów kilometrów. Firma zatrudnia 2391 kierowców.

Dziesięć procent z nich to kobiety. Nowe polskie autobusy mają dwanaście metrów długości i zabierają jednorazowo 49 pasażerów. Wyposażone są w składający się z pięciu kamer nowoczesny system monitoringu, który zapewnia obserwację wnętrza, drugich drzwi, a także obszaru za pojazdem. Do końca tego roku na drogi stołecznego regionu wyjedzie ich jeszcze 69, potem każdego miesiąca pojawiać się będą następne trzydzieści trzy.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes