Półrocze w INDATA: wzrosty najważniejszych wskaźników

01.09.2016 09:44  IT
Półrocze w INDATA: wzrosty najważniejszych wskaźników Grupa INDATA wypracowała w pierwszym półroczu wysokie wzrosty zarówno po stronie przychodów, jak i zysku netto. Giełdowy holding informatyczny dynamicznie się rozwija mimo niesprzyjających dla branży IT warunków rynkowych.

Przychody Grupy INDATA w pierwszym półroczu wzrosły o 139% r/r osiągając poziom
76,5 mln zł. Jednocześnie giełdowy holding informatyczny odnotował mocny wzrost EBITDA do poziomu 4,8 mln zł, czyli o 41% więcej niż przed rokiem. Zysk netto wyniósł 2,2 mln zł, co stanowi wzrost o 38% r/r.
                      
Minione półrocze było trudne dla spółek działających w branży IT z uwagi na wstrzymanie przez instytucje publiczne realizacji projektów ze środków unijnych i mniejszą liczbę przetargów. Z danych dotyczących przetargów publicznych wynika, że w samym II kwartale wartość rozstrzygniętych przetargów była mniejsza niż przed rokiem o 39%, a ich ilość spadła o 43%.

- Wyniki jakie wypracowaliśmy w pierwszym półroczu pokazują, że umiemy radzić sobie na trudnym rynku, głównie dzięki odpowiedniej dywersyfikacji usług i stałemu budowaniu unikatowych referencji. Umożliwia nam to zdobywanie kolejnych, dobrych kontraktów, również o charakterze międzynarodowym – komentuje Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu INDATA S.A.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2016r. Grupa INDATA pozyskała m.in. kontrakty w branży energetycznej o wartości ponad  14 mln zł i umowę z Szybką Koleją Miejską w Warszawie. Dodatkowo, realizowała zlecenie na IT helpdesk dla 23 oddziałów lidera szkolnictwa premium działającego na całym świecie, dostawę sprzętu w ramach globalnej umowy dla największego domu mediowego na świecie, czy wdrożenie usługi chmurowej dla lidera branży jubilerskiej w Polsce.

Grupa INDATA w kolejnych kwartałach będzie skupiać się na rozwoju kompetencji w zakresie innowacyjnych usług z obszaru IT. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce może pochwalić się pierwszymi referencjami z zakresu wdrożenia systemu Smart City w Katowicach, dzięki czemu jest bardzo dobrze przygotowana do starań o zlecenia w ramach programu Polska Cyfrowa.

INADTA

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


biznes