Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes

3 powody, dla których warto korzystać z usług firm świadczących usługi SAP

09.10.2015 15:21  E-biznes
W dzisiejszych czasach, w dobie niezwykle silnej konkurencji, wielu właścicieli lub dyrektorów firm staje przed dylematem: czy wdrażać system SAP i jak najlepiej to zrobić? Stawką przecież jest optymalizacja procesów biznesowych, ułatwienie współpracy pomiędzy różnymi pionami firmy, eliminacja powtarzalnych błędów, przyspieszenie raportowania i podniesienie poziomu obsługi klienta.

Z danych firm wdrażających systemy SAP wynika, że wielu przedsiębiorców ma obawy przed wprowadzeniem nowych rozwiązań z zakresu IT, bojąc się braku własnego zaplecza i wiedzy w tym zakresie. Wdrożenie SAP wymaga dużego zaangażowania ze strony firmy. Powodzenie implementacji systemu jest w dużej mierze uzależnione od umiejętnego zarządzania całym procesem po stronie firmy planującej jego wprowadzenie. Rzetelna opieka ze strony firmy świadczącej usługi SAP sprawia, że te obawy okazują się bezpodstawne. Jak to wygląda w praktyce? Co przemawia za korzystaniem z usług firm świadczących usługi SAP?

Partnerstwo godne zaufania


Ze strony firmy świadczącej usługi wdrożenia SAP partner otrzymuje kompleksowe wsparcie od początku do końca wdrożenia. Kluczową rolę w tym procesie odgrywają osoby, które na co dzień pracują z klientem. Konsultanci SAP przechodzą długą ścieżkę kariery zanim samodzielnie zaczną pracować na projekcie. Wymaga się od nich doświadczenia informatycznego, umiejętności interpersonalnych i ogólnej wiedzy biznesowej. Do ich zadań należy właściwa identyfikacja potrzeb zleceniodawcy. I właśnie ten pierwszy etap rozmów jest niezwykle istotny, bo wtedy definiowane są zakresy odpowiedzialności, podział kompetencji, przebieg procesów, które muszą znaleźć odzwierciedlenie w systemie. Konsultant SAP jest tłumaczem, który musi te informacje przełożyć na język informatyczny. Ostatecznie firma zyskuje system, który odpowiada jej potrzebom i usprawnia pracę poszczególnych jej działów.

Zmiany w samej firmie


Wstępna faza projektu jest również ważna z innego powodu. Często wiąże się z koniecznością dokonania wewnętrznych zmian w firmie. Może to być np.: uporządkowanie pewnych procesów, zmiany strukturalne, personalne, organizacyjne. Wszystkie te działania muszą przynieść firmie wymierne korzyści.

Konsultant musi dysponować rozległą ogólną wiedzą biznesową, by zrozumieć, co dzieje się w firmie i jakie konsekwencje na bieżącą działalność klienta będą miały zaproponowane przez niego zmiany. Można więc pokusić się o tezę, że konsultant SAP jest w trakcie całego procesu również partnerem do dyskusji na poziomie biznesowym – mówi Krzysztof Witczak z itelligencegroup.com/pl/.

Wspólna przyszłość

Opieka nad wdrożeniem ze strony firmy wdrażającej system SAP sprawia, że na implementacji systemu można jedynie zyskać. Udane wdrożenie to milowy krok w rozwoju każdej firmy. Poprawa wydajności, uproszczenie i zmniejszenie liczby procedur, możliwość szybkiego wykonywania raportów i analiz, lepsza jakość uzyskiwanych danych dla kadry zarządzającej, kontrola i zarządzanie budżetem, optymalizacja zatrudnienia, struktur i przebiegu procesów biznesowych to elementy, które szybko procentują w codziennej pracy firmy.

Wiele firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw nie decyduje się na wdrożenie wszystkich modułów zintegrowanego systemu zarządzania ze względów finansowych. Rozpoczynają swoją przygodę z systemem od kilku ważnych dla ich działalności modułów np. wdrażają moduł finansowy i kontrolingowy czy planowanie produkcji. Każde rozwiązanie wymaga znalezienia rzetelnego partnera, który posiada doświadczenie i referencje w realizacji projektów wdrożeniowych. Tylko współpraca z takim partnerem pozwoli szybko i bez problemów przeprowadzić każdą firmę przez wdrożenie, tak by mogła w pełni wykorzystać narzędzie, jakim jest system wspomagający zarządzanie.

Od nowości informatycznych nie ma dziś ucieczki, szczególnie jeśli myślimy o długofalowym rozwoju firmy. Bardziej istotne jest więc nie, czy wdrażać system SAP, lecz jak i z jaką firmą świadczącą usługi SAP podjąć współpracę.
 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Dzięki za polecenie. Odezwę się do nich w sprawie wdrożenia u nas systemu, który pomoże trzymać w ryzach całą firmę.

  ~Florek_42   (29 października 2015 o 15:44)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • My skorzystaliśmy w firmie z komplementarnego (do używanego do tej pory systemu ERP) systemu AuraBusiness poznańskiej firmy Questy. Wdrożenie przebiegało wieloetapowo, ale udało się zrobić to, na czym nam zależało - uproszczenie obsługi Klienta, udostępnienie klientom możliwości zamawiania skonfigurowanych wcześniej produktów, a nam - ich późniejszego serwisowania, a wcześniej rozliczania zakupów.

  ~Artur   (11 października 2015 o 21:51)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes