Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes

Belgia - po atakach hakerskich powstanie specjalistyczne centrum pomocy

15.05.2017 08:47  E-biznes
Belgia - po atakach hakerskich powstanie specjalistyczne centrum pomocy W Belgii ma powstać specjalne centrum informacji i pomocy w sprawach związanych z cyberprzestępczością. Tak zdecydował rząd na wczorajszym specjalnym posiedzeniu.  Omawiano na nim największy w historii atak hakerski, który został przeprowadzony w piątek i dotknął prawie 200 tysięcy osób i firm w 150 krajach.

Centrum ma być czynne 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny i pomagać osobom indywidualnym oraz firmom nie tylko wtedy kiedy atak zostanie już przeprowadzony, ale także w przygotowaniach i ocenie ryzyka. Bo centrum ma zbierać jak największą liczbę danych, co wesprze działania prewencyjne. Na początek uwaga zostanie skupiona na dostawcach energii elektrycznej i na firmach telekomunikacyjnych.

Po piątkowym ataku hakerskim, w Belgii były zgłoszenia osób poszkodowanych, ale też wiele firm poradziło sobie z wirusem; dobrze zabezpieczony był na przykład szpital uniwersytecki w Gandawie. Jednak liczba poszkodowanych może jeszcze wzrosnąć, kiedy wiele osób po weekendzie wróci do pracy.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes