Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes

Jak zwiększyć wydajność systemu informatycznego?

05.04.2018 11:46  E-biznes
Wydajność systemu informatycznego to bardzo ważny aspekt, który należy nieustannie monitorować. Warto więc zorientować się jakie są możliwości wpływu na wskaźniki wydajności. Wśród rozwiązań wspierających ten obszar są m.in.: upgrade’y oprogramowania, migracje na SAP HANA czy rozwiązania wykrywające potencjalne zagrożenia dla systemu, takie jak np. Hicron System Monitoring Tool (HSMT).

Upgrade


Przejście do nowej wersji systemu, czyli upgrade, może być bardzo złożonym projektem, szczególnie kiedy firma posiada system o skomplikowanej architekturze, z wieloma rozszerzeniami czy w różnych wersjach. Korzyści biznesowe są jednak nieocenione. Jest to między innymi możliwość wykorzystania niedostępnych wcześniej funkcjonalności czy gwarancja wsparcia przez producenta oprogramowania, który ogranicza dostępność aktualizacji dla najstarszych wersji systemu. Poza zwiększoną wydajnością i bezpieczeństwem usprawnienia można zauważyć także w samej obsłudze systemu. Upgrade wiąże się bowiem z możliwością zastąpienia rozwiązań niestandardowych czy nadbudowanych, rozwiązaniami standardowymi. Aby mieć pewność, że upgrade zostanie przeprowadzony poprawnie warto zainwestować najpierw w profesjonalne usługi doradcze oraz audyt systemu.

Platforma SAP HANA


Aby pokonać ograniczenia dotyczące odrębnych systemów dla transakcji i analiz warto zainwestować w SAP HANA, czyli innowacyjną technologię bazującą na przetwarzaniu w pamięci (in-memory). Uzyskuje się dzięki temu niespotykane dotąd możliwości związane z wydajnością systemu, analizowaniem i raportowaniem danych. Wszystko to dzięki przeniesieniu wielkich zbiorów danych przetwarzanych dotychczas w pamięci dyskowej - do pamięci operacyjnej. Taki typ migracji eliminuje konieczność wyboru między szybkością a dokładnością. SAP HANA pozwala na bieżąco aktualizować plany, przeprowadzać symulacje i podejmować decyzje biznesowe w czasie rzeczywistym. Dzięki zastosowaniu kolumnowego układu danych, możliwy jest błyskawiczny dostęp do dowolnej ilości informacji bez względu na rozmiar oraz złożoność operacji. Hicron oferuje różne warianty usług związanych z SAP HANA:

  •     Nowa instalacja - możliwość zainstalowania nowego systemu i przekształcenia istniejących danych do SAP HANA przy wykonaniu selektywnej migracji
  •     Migracja klasyczna - możliwość upgrade’u lub zaktualizowania oryginalnego systemu do wersji wpieranej przez SAP HANA wraz z migracją systemu do SAP HANA za pomocą klasycznej metody migracji
  •     Upgrade i migracja w jednym kroku - możliwość połączenia upgrade’u bazy danych i migracji w jednym etapie

Hicron System Monitoring Tool (HSMT)


Jednym z rozwiązań, które mogą wpłynąć pozytywnie na wydajność systemu jest także Hicron System Monitoring Tool (HSMT). To autorskie narzędzie Hicron służy do wykrywania potencjalnych zagrożeń dla systemu. Integracja z portalem ticketowym sprawia, że zespół serwisowy na bieżąco monitoruje wszystkie najważniejszej procesy. Dzięki temu system jest stabilny i wydajny. Rozwiązanie umożliwia także przygotowywanie codziennych raportów monitoringu. Oprócz zwiększenia wydajności systemu efektem implementacji Hicron System Monitoring Tool (HSMT) jest także zmniejszenie kosztów administracyjnych.


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


biznes