Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes

Liczba klientów robiących e-zakupy wzrosła o 5 pkt proc. r/r do 45%

16.07.2019 10:45  E-biznes
Liczba klientów robiących e-zakupy wzrosła o 5 pkt proc. r/r do 45% Niemal co drugi klient banku w Polsce robi zakupy przez internet (45%) - to o 5 pkt proc. więcej niż przed rokiem, wynika z badania opinii przeprowadzonego przez TNS Kantar na zlecenie KIR i Związku Banków Polskich. Odsetek klientów kupujących w sieci wynosił 40% w 2018 r. a w 2017 roku 33%. Coraz rzadziej za zakupy w sieci klienci płacą gotówką - 63% ankietowanych wykorzystuje różne formy płatności elektronicznych.

"Rosnąca powszechność form płatności bezgotówkowych, nie tylko w obszarze e-commerce, ale także w sklepach tradycyjnych jest faktem, z którym nie sposób polemizować. Konsumenci wykazują coraz większe zaufanie do szybkich przelewów, rozwiązań płatniczych takich, jak BLIK, płatności kartowych i innych wygodnych, bezgotówkowych narzędzi płatności.Polacy wiedzą, że płacenie kartą lub z wykorzystaniem obsługiwanego przez KIR systemu płatności internetowych Paybynet, jest szybkie, intuicyjne i co najważniejsze - bezpieczne" - powiedział dyrektor Linii biznesowej płatności internetowe w KIR Przemysław Soboń, cytowany w komunikacie. 

Zobacz także: Liczba aktywnych klientów indyw. e-bankowości przekroczyła 17,49 mln w I kw

"W ciągu roku o 6 pkt proc. zwiększył się odsetek badanych, którzy płacąc w internecie szukają logo swojego banku na stronie sklepu i wyniósł 37% (w 2018 r. - 31%). Niewiele mniej - 35% respondentów wykonuje przedpłatę za pośrednictwem przelewu, chcąc, aby pieniądze trafiły bezpośrednio do sprzedawcy" - czytamy dalej.

Badanie zrealizowane w marcu 2019 r. na ogólnopolskiej próbie osób w wieku od 15 lat (N=1009) i próbie pracowników banków (N=102).

ISBnews

  Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:
startupy.tv| Lesław Sierocki, Companion Sp. z o.o.   Biznes według Enter Air
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes