Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes

Motorola Solutions otwiera w Krakowie pracownię innowacji

02.10.2018 11:58  E-biznes

Otwierana Pracownia Innowacji będzie nosić imię Henryka Magnuskiego. Patronem pomieszczenia jest wybitny polski inżynier, były pracownik koncernu komunikacyjnego Motoroli.
 

Motorola Solutions Systems Polska otwiera w Krakowie Pracownię Innowacji im. Henryka Magnuskiego, której celem jest m.in. stworzenie warunków do rozwoju nowych, innowacyjnych produktów, poinformował ISBnews prezes Jacek Drabik.


"W 20-lecie obecności Motoroli Solutions w Krakowie chcemy szczególnie zwrócić uwagę na innowacyjność. Potrzebujemy być maksymalnie innowacyjni, by odpowiadać na potrzeby klientów. Nasz krakowski ośrodek jest szczególnie predestynowany, by innowacje tworzyć, ale one nie dzieją się same. Trzeba stworzyć metody, by innowacje się pojawiały. Jedną z nich jest otwarcie specjalnego pomieszczenia, z którego nasi pracownicy, nie tylko części inżynierskiej, ale wszystkich działów, będą mogli korzystać na zasadzie prototypowania i także zabawy" - powiedział Drabik w rozmowie z ISBnews.


Zobacz także: Globalne badanie konsumenckie: trzeba zasłużyć na możliwość przechowywania danych o klientach

"Będziemy zbierać w tym miejscu różnego rodzaju technologie, albo prototypy technologii, które do naszej działalności mogą być wykorzystane w przyszłości" - dodał.

Podkreślił, że tylko część projektów ma szansę zakończyć się sukcesem, ale na tę część spółka liczy. Wskazał też, że powstanie tego rodzaju pracowni ma dla spółki duże znaczenie biznesowe.>> Swoimi doświadczeniami dzieli się Michał Kępowicz, Dyrektor ds. relacji strategicznych Philips Healthcare Poland & Baltics
 
"Motoroli bardzo zależy, by na 'road-map' swoich produktów wprowadzać nowe rozwiązania, które w większości są proponowane przez klientów, ale też w części przez samą Motorolę Solutions. By proponować nowe rozwiązania, trzeba je wymyślić. Można to zrobić też na zasadzie 'przypadku', burzy mózgów, wspólnego popatrzenia i znalezienia czegoś nowego. Te rzeczy Motorola może w przyszłości wykorzystać w swoich produktach i wygenerować nowy biznes" - wyjaśnił prezes.

Dodał, że pracownia może przyczynić się do bardzo ważnego dla Motoroli Solutions zwiększania potencjału patentowego i zwiększania potencjału wiedzy w ogóle - do wykorzystania w bliższej i dalszej przyszłości.
 
Jako przykład innowacyjnego projektu, któremu podobne mogą narodzić się w Pracowni, wskazał opracowane przez Motorolę Solutions rozwiązanie dla centrów dowodzenia akcjami ratunkowymi, które wykorzystuje tzw. mixed-reality.

"To wykorzystanie rzeczywistości mieszanej - gogli, które 'składają' obraz rzeczywisty z nałożonym obrazem wirtualnym. Konkretnie, chcemy to wykorzystać w zarządzaniu akcją pożarową. Narzędzie poinformuje np. o rozmieszczeniu strażaków, ich funkcjach życiowych, działaniach, statusie pomieszczeń, pokaże obrazy z kamer i wszystkie komunikaty" - wyjaśnił.

Otwierana Pracownia Innowacji będzie nosić imię Henryka Magnuskiego. Patronem pomieszczenia jest wybitny polski inżynier, były pracownik koncernu komunikacyjnego Motoroli, który podczas II Wojny Światowej wynalazł jedno z pierwszych urządzeń typu "walkie-talkie", użytkowane m.in. przez amerykańskie siły zbrojne.

Motorola Solutions tworzy rozwiązania komunikacyjne, w tym urządzenia, sieci, usługi, oprogramowanie i wideo, które pomagają organizacjom bezpieczeństwa publicznego i klientom komercyjnym. W Krakowie jest obecna od 20 lat. Dziś zatrudnia tu ponad 1 650 specjalistów rozwijających technologie i innowacyjne rozwiązania, z których na co dzień korzystają służby bezpieczeństwa na całym świecie.

Tomasz Chaberko
ISBnews


Zobacz także: Czy Asseco podąża za trendem inteligentnej mobilności?
 
Tomasz Ciach o branży biotechnologicznej   Czy prawo nadąża za pędzącymi zmianami
 

Materiały wideo powstają przy współpracy z telewizją inwestorzy.tv. Chcesz mieć dostęp do bazy blisko 2000 treści wideo? Subskrybuj i oglądaj inwestorzy.tv na YouTube

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes