Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes

Możliwe dalsze skutki piątkowych ataków hakerskich

15.05.2017 10:36  E-biznes
Możliwe dalsze skutki piątkowych ataków hakerskich Eksperci ostrzegają: możliwe, że na całym świecie odczuwalne będą dziś kolejne skutki piątkowych ataków hakerskich. Trzy dni temu na ekranach w wielu instytucjach pojawiła się informacja o zaszyfrowaniu danych. A dziś możemy mieć do czynienia z kolejną odsłoną ataku, bo niektórzy włączą swoje komputery po raz pierwszy od piątku.

W piątek komunikat o blokadzie komputera i żądaniu okupu pojawił się na ponad 200 tysiącach ekranów komputerów na całym świcie. Dziś przedstawiciele Brytyjskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa ostrzegają, że organizacje, w które uderzono mogą odkryć, iż niektóre problemy się nasilają. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z nowymi atakami, lecz chodzi o kolejne reperkusje zdarzeń z piątku. Wielu ludzi może włączyć swój komputer i zobaczyć, że wiadomość od hakerów czekała na nich właśnie od piątku.

Szefowie brytyjskiej służby zdrowia, która znalazła się na celowniku hakerów ostrzegają swoich pracowników, żeby nie włączali swoich komputerów, dopóki nie otrzymają pozwolenia od szefów.

W piątek uderzono między innymi w komputery amerykańskiej firmy kurierskiej FedEx, niemieckiej sieci kolei Deutsche Bahn, francuskiego producenta samochodów Ranault czy rosyjskiego MSZ. W sumie ataków dokonano w ponad 150 krajach.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes