Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes

Software Development Academy szkoli programistów

08.06.2016 13:43  E-biznes
Software Development Academy szkoli programistów W dynamicznie rozwijającej się branży IT coraz wyraźniej widać deficyty kadrowe. W szczególności dotyczy to programistów. Zapotrzebowanie rośnie szybciej, niż liczba osób zdobywających dyplom. Dzięki kursom Software Development Academy w pięciu miastach szkoli się obecnie ponad 100 osób, które już niedługo będą mogły wejść na rynek pracy z nowymi umiejętnościami z zakresu m.in. technologii JAVA, PHP+JavaScript, .NET.

Inicjatywa Software Development Academy powstała oddolnie, jako odpowiedź na zapotrzebowanie grupy pracodawców związane z brakami kadrowymi. Coraz bardziej widoczne deficyty na rynku pracy, szacowane nawet na kilkadziesiąt tysięcy, sprawiają, że pracodawcy zaczynają poszukiwać osób z umiejętnościami bazowymi, niekoniecznie od razu stawiając wysokie, specjalistyczne wymagania. Taki trend wpisuje się w działalność Akademii, której kursy z zakresu programowania skierowane są zarówno do osób z doświadczeniem w szeroko rozumianej branży IT, jak i tych, które chcą się przekwalifikować i dopiero zaczynają swoją przygodę od podstaw.

Chcieliśmy, aby kursy miały wymiar praktyczny, ponieważ na rynku najbardziej liczą się umiejętności, a nie wykształcenie. Branża IT coraz przychylniej patrzy nawet na pracowników, którzy do tej pory zajmowali się czymś zupełnie innym. Właśnie dla takich osób tworzymy szkolenia - wyjaśnia Michał Mysiak, Prezes Zarządu Software Development Academy. W zespołach projektowych uczestnicy uczą się programowania na konkretnych przykładach, w realiach funkcjonowania przedsiębiorstw IT. Co istotne, szkolenia prowadzone są przez praktyków z minimum 5-letnim doświadczeniem, na co dzień pracujących w branży  – dodaje.

Akademia działa w Gdańsku, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, a już niedługo ruszy także w Krakowie. Poza komercyjnymi szkoleniami realizuje także projekty z Powiatowymi Urzędami Pracy. Na przykład obecnie w urzędzie w Gdyni trwa kurs, w ramach którego 11 osób szkolonych jest na testerów oprogramowania z naciskiem na automatyzację testów. 

Akademia ściśle współpracuje z firmami, które rekrutują specjalistów IT, dzięki czemu kursy w 100% odpowiadają zapotrzebowaniu rynku. Wśród partnerów można wymienić m.in. Young Digital Planet, SII, Blue Media, Adar, Volanto, Astek, Speednet, DANSK Soft, Divante, jCommerce, MISYS. Zgodnie z zasadami współpracy, mogą oni uczestniczyć w tworzeniu programów szkoleniowych, oddelegować swoich pracowników jako trenerów, a przede wszystkim nieodpłatnie pozyskać absolwentów jako swoich pracowników. Początkowo w projekt zaangażowanych było 8 przedsiębiorstw, teraz w ten sposób swoje kadry poszerza już ponad 50 firm.

Współpraca z Akademią pozwala nam dokładnie przygotować nową osobę do pracy w naszej firmie i ułatwia sprawne wejście w nowe obowiązki. W trakcie kursu możemy na bieżąco obserwować postępy uczestników, a udział w „szybkich randkach” z absolwentami pozwala nam wybrać osoby najlepiej pasujące do naszego zespołu. To wygodne rozwiązanie, które daje znacznie lepsze efekty niż standardowy proces rekrutacji, gdzie mamy w ręku jedynie CV kandydata – komentuje Łukasz Olechnowicz, Prezesa Zarządu Volanto Sp. z o.o.


Software Development Academy

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Byłem na szkoleniach prowadzonych przez nich - i to akurat miało sens, bardzo dużo się nauczyłem, ale też dużo spędziłem nad tym wszystkim czasu. Jakie miałeś uwagi? Mnie się wydaje, że akurat ci trenerzy byli bardziej zaangażowani niż na innych szkoleniach jakie przerabialiśmy z tej tematyki. Sam program też był bardzo ok.

  ~martes   (17 listopada 2016 o 14:42)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Skąd taki wniosek? Może jakieś argumenty?

  ~martin   (20 sierpnia 2016 o 13:17)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes