Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes

TECHNOLOGIE Słabo zabezpieczone internetowe urządzenia w Barcelonie

28.02.2017 06:48  E-biznes
TECHNOLOGIE Słabo zabezpieczone internetowe urządzenia w Barcelonie W Barcelonie jest co najmniej 22 tysiące podłączonych do internetu tak zwanych elektronicznych niań, które mogą paść łatwym łupem hakerów. Tak twierdzi zajmująca się zabezpieczeniami firma Avast, która przeprowadziła pozorowany atak na te urządzenia.

Symulację przeprowadzono w ramach odbywającego się w Barcelonie Światowego Kongresu Technologii Mobilnych. Firma Avast wykryła, że kamery, które mają obserwować dzieci i przesyłać obraz do internetu są słabo zabezpieczone.

W oświadczeniu szef firmy pisze, że hakerzy mogą łatwo zacząć obserwować dzieci w wieku szkolnym, pracowników czy kogokolwiek, kto znajduje się w pobliżu; a co bardziej prawdopodobne urządzenia te mogą być wykorzystane do ataków elektronicznych bez wiedzy właścicieli. Oprócz 22 tysięcy elektronicznych niań firma Avast wykryła także w Barcelonie 470 tysięcy innych, słabo zabezpieczonych podłączonych do internetu urządzeń.
W całej Hiszpanii takich urządzeń jest 5,3 miliona; są to między innymi czajniki, bramy garażowe czy lodówki - czytamy w raporcie.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes