Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes

"Wehikuł czasu" polskiej konstrukcji ma pomóc programistom

14.12.2015 15:43  E-biznes
"Wehikuł czasu" polskiej konstrukcji ma pomóc programistom Niezgodność pomiędzy produktami lub nieprawidłowa konfiguracji softu to najczęstsze przyczyny awarii oprogramowania, która zwykle wiąże się z krótszymi lub dłuższymi przestojami w pracy firmy.

Innowacyjne narzędzie o nazwane "Wehikuł czasu" ma pomóc programistom cofnąć się w czasie, co przełoży się na szybsze wykrywanie błędów i ich eliminację.

Nad unikalnym narzędziem dla programistów platformy Microsoft.NET pracuje firma T Komp z Bydgoszczy. Jak tłumaczy Kamil Kupcewicz, kierownik działu rozwoju oprogramowania firmy T Komp, pozwoli on wyeliminować debugowanie, czyli proces wyszukiwania, analizowania i usuwania przyczyn awarii oprogramowania.

"Wehikuł czasu" stworzono z myślą o firmach tworzących soft, programistów i ich zespołów. Nie tylko polskich, ale i amerykańskich. Jego głównym zadaniem będzie śledzenie i wykrywanie błędów w kodzie w czasie rzeczywistym na zasadzie cofania się w czasie. Dzięki temu programista będzie od razu widział na ekranie komputera efekty podjętych działań naprawczych. Zastosowanie innowacyjnego narzędzia programistycznego przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić czas na naprawę, a także pieniądze – w porównaniu z zastosowaniem tradycyjnych metod usuwania błędu.

W zakres funkcjonalności „Wehikułu czasu” wchodzi też rejestracja stanu zewnętrznego programu, równoległa praca grupowa, wersjonowanie i porównywanie stanów zapisu oraz dynamiczne wpływanie na ten proces w celu zmiany lub zamazania wartości danych.

Kamil Kupcewicz wskazuje jeszcze jedną zaletę unikalnego narzędzia – pomoże on zmniejszyć problem braku programistów na rynku IT. Nieszablonowe rozwiązanie programistyczne jest w fazie testów -T Komp kończy proces badawczy i domyka prace nad prototypem. Projekt jest dofinansowywany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (1,5 mln zł), a jego łączny budżet wynosi 2,6 mln zł. 


Sylwia Stwora
Inwestycje.pl


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes