Jesteś w: Strona główna » Biznes » E-biznes

Wymiana walut online przyszłością w sektorze mikroprzedsiębiorstw

23.07.2012 10:23  E-biznes
Wymiana walut online przyszłością w sektorze mikroprzedsiębiorstw
Obecna koniunktura gospodarcza skłania wiele podmiotów rynkowych do szukania oszczędności oraz zysków w różnych miejscach. Wśród mikroprzedsiębiorców rozliczających się w obcej walucie coraz większe uznanie zyskuje wymiana pieniędzy za pomocą platform czy kantorów internetowych. Tak przeprowadzane operacje finansowe pozwalają – dzięki atrakcyjnym kursom walut - na zaoszczędzenie niejednokrotnie sporej sumy pieniędzy.

Kantory internetowe pojawiły się na polskim rynku stosunkowo niedawno. Na początku cieszyły się popularnością wśród osób spłacających kredyty hipoteczne w obcej walucie. Wymiana walut online oferuje użytkownikom korzystniejsze warunki transakcji niż oferta banków czy tradycyjnych kantorów. Szybkość przepływu informacji oraz ogólna dostępność nowinek technologicznych sprawiła, że z usług e-kantorów coraz częściej korzystają także mikroprzedsiębiorcy, dla których wymiana walut online jest sposobem na ograniczenie kosztów.

Mikroprzedsiębiorcy współpracujący z zagranicznymi partnerami dostrzegają wartość udogodnień, jakie niesie za sobą internetowa wymiana walut. „Nasza firma już od jakiegoś czasu korzysta z usług kantoru internetowego.” – mówi Aleksandra Wysocka, z MT SYSTEMS w Gliwicach. „Kurs waluty w kantorze online w porównaniu do banku jest na pewno korzystniejszy i jest to podstawowy czynnik, który skłonił nas do korzystania z tej nowej formy wymiany walut. Nie bez znaczenia jest również możliwość kupna waluty po najbardziej korzystnym w danym dniu kursie i w najdogodniejszym dla przedsiębiorcy momencie. Bezpieczeństwo, oszczędność i wygoda to w skrócie definicja kantoru internetowego. W dobie wszechobecnego pośpiechu jest to na pewno przyszłość swego rodzaju bankowości.” – podkreśla Wysocka.

„Sytuacja na rynku walutowym poddawana jest ciągłym wahaniom. Nie mamy wpływy na kursy walut, ale korzystając z kantorów internetowych przedsiębiorcy oszczędzają na spreadzie.  Wszystkim, którzy prowadzą niewielką działalność, zależy, aby minimalnym kosztem i za jak najbardziej atrakcyjną ceną wymienić pieniądze. Korzystający z kantorów internetowych zaoszczędzili odczuwalne kwoty w skali roku, co w rzeczywistości przekłada się na zysk każdego przedsiębiorstwa” – mówi Michał Czekalski, współwłaściciel portalu Internetowykantor.pl. Kantory internetowe umożliwiają wymianę walut po niższych cenach niż w tradycyjnych kantorach czy bankach. Podstawą jest tutaj dużo niższy spread, czyli różnica między kursem kupna a kursem sprzedaży. Dodatkowo mikroprzedsiębiorstwa często nie dysponują duża kwotą do wymiany, która skłoniła by banki do negocjacji ceny kursu.

Symulacja wymiany pozwala zobaczyć, ile dzięki wymianie online można zaoszczędzić. Przykładowo: przy sumie 1 000 EUR wymienionej w kantorze internetowym, w porównaniu z tradycyjnym kantorem czy bankiem, możemy zaoszczędzić średnio 80 zł – 100 zł.

Dzisiaj nad wyraz aktualne wydaje się powiedzenie „czas to pieniądz”. Z punktu widzenia przedsiębiorcy ważne jest, aby wszelkie transakcje dokonywane były w czasie rzeczywistym. „Możliwość natychmiastowej wymiany pieniędzy to kolejna istotna cecha kantorów internetowych.” – zaznacza Czekalski. „Wymiany walut dokonujemy w wybranym przez nas momencie za pomocą komputera i połączenia internetowego. Nie musimy poświęcać czasu na wyjście do kantoru czy banku oraz unikamy stania w kolejkach. Co ważne, równowartość przelanej przez nas kwoty w złotówkach znajdzie się na naszym koncie w trakcie godziny od transakcji.”

Wraz z oszczędnością czasu za internetową wymianą waluty idzie także bezpieczeństwo. Korzystając z rozwiązań, jakie oferuje kantor internetowy, nie trzeba obawiać się ryzyka kradzieży, jakie powstaje w momencie przenoszenia sporej sumy gotówki. To dosyć istotny argument przemawiający na korzyść e-kantoru.

Internetowykantor.pl

kk


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Wszystko załatwiamy przez Waluteo, online. Jest bezpiecznie, bez obrotu gotówkowego. Generalnie mogę ich zdecydowanie polecić pod wieloma względami, ale przede wszystkim dlatego, że mają spread zawsze poniżej grosza, nie biorą żadnej kasy za przelewy, a poza tym wszystko załatwia się na maxa wygodnie. Tak jak lubię.

  ~restore   (17 września o 08:23)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Waluteo zdecydowanie polecam. Wymiana przy spreadzie na poziomie poniżej grosza ma sens. Warunki są spoko, załatwia się to bezpiecznie, przelewy są darmowe, cena waluty dobra. Moim zdaniem w ten sposób jest po prostu zdecydowanie lepiej. Ciężko widzę chodzenie po mieście z dużą kwotą.

  ~memkor   (18 czerwca o 08:27)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes