Jak sfinansować zakładaną firmę?

18.03.2009 15:17  Jak założyć firmę?
Jak sfinansować zakładaną firmę?
Rozpoczęcie działalności, a także funkcjonowanie i rozwój każdego przedsiębiorstwa wymaga pozyskania odpowiednich nakładów kapitałowych, które są niezbędne do prowadzenia bieżącej działalności.

To od nakładów finansowych zależy zdobycie i utrzymanie pozycji oraz dalszy rozwój przedsiębiorstwa na konkurencyjnym rynku.  Stworzenie i realizacja strategii w zakresie finansowania przedsiębiorstwa powinno być powinno być pierwszym krokiem najmniejszego nawet przedsiębiorcy. Kolejny krok to znalezienie źródła finansowania i zapoznanie się z warunkami oferowanymi przez instytucje finansujące po to, by poprzez oszacowanie i zaplanowania regulacji zobowiązań firmy, móc zachować płynność finansową.  Okazuje się, że sam proces znalezienia dobrego źródła finansowania nie należy do zadań łatwych, zwłaszcza, jeśli chodzi o rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej.  Czasami nawet  wydaje się być wręcz niemożliwe.

Wśród najbardziej popularnych zewnętrznych źródeł finansowania jest kredyt,  drugi w kolejności jest leasing, choć dotyczy on jedynie tych przedsiębiorców, którym do działalności gospodarczej potrzebny jest środek transportu do 3,5 tony, następne w kolejce są pożyczki od rodziny i znajomych. Wielu młodych przedsiębiorców  coraz częściej poszukuje dotacji unijnych lub zwraca się o pomoc do urzędu pracy.

Do najpopularniejszych zewnętrznych źródeł finansowania zakładanej firmy należą:

banki
leasing
dotacje unijne
urząd pracy

Już na początku rozwoju każdej jednej firmy piętrzą się różnego rodzaju formalności. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z realizacji własnych pomysłów na biznes. Zawsze można skorzystać z usług firm konsultingowych i pomocy specjalistów, którzy pomogą uporać się z wszelkimi trudnościami i doradzą, jak pokonać wszelkie trudności czyhające na młodego przedsiębiorcę.

Agnieszka Salach
Blue Tax Group S.A.as
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes