Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Jak założyć firmę?

Radom: pakiety dla przedsiębiorców

27.02.2016 17:59  Jak założyć firmę?
Radom: pakiety dla przedsiębiorców Radomski samorząd oferuje inwestorom pakiety, dzięki którym prowadzenie działalności ma być dużo prostsze i bardziej opłacalne.

Cel jest jeden- skuteczna walka z bezrobociem. Radom jako jedyne z czternastu dużych miast w Polsce od lat mierzy się z prawie 20- procentowym bezrobociem, a zdarzały się lata, że było jeszcze wyższe. Wiceprezydent miasta Jerzy Zawodnik wyraził nadzieję, że ułatwienie życia przedsiębiorcom zachęci ich do aktywności i rozwoju.

Samorząd oferuje m.in. piętnastoletnie zwolnienie z lokalnych podatków, dzierżawę gruntu za 1%, pomoc specjalnej strefy ekonomicznej, dostęp do źródeł finansowania inwestycji, organizację giełd pracy oraz stypendia stażowe i szkolenie kadr. Będzie można też skorzystać z pomocy opiekuna projektu, który postara się, by inwestor, zachowując wszelkie prawne normy, nie marnował czasu, energii i pieniędzy na spełnianie biurokratycznych wymagań.

Zdaniem Radosława Witkowskiego, prezydenta Radomia, efektem realizacji programu powinno być zmniejszenie bezrobocia do poziomu 12,5 procent.

Samorządowcy uruchomili też specjalną infolinię dla przedsiębiorców, którzy chcą inwestować w Radomiu i są zainteresowani korzystaniem z oferowanej pomocy.


IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes