Urząd pracy

12.03.2009 12:39  Jak założyć firmę?
Ostatnią instytucją, która mogłaby udzielić wsparcia początkującemu przedsiębiorcy jest urząd pracy.  Aby uzyskać kapitał na rozwój własnej firmy z urzędu pracy, trzeba być zarejestrowanym przez minimum 3 miesiące bezrobotnym i uczestniczyć w wyznaczonych szkoleniach.

Liczba wniosków o otrzymanie dotacji z Urzędu Pracy niemal zawsze przewyższa możliwości Urzędu Pracy.  Osoby, które jako pierwsze dostarczą bezbłędnie przygotowane dokumenty (kwalifikacje, wniosek, biznesplan), mają zwiększoną szansę na otrzymanie dotacji. Aby otrzymać i utrzymać dotację z Urzędu pracy trzeba również spełnić takie warunki, jak: posiadanie poręczyciela lub poręczycieli, a także funkcjonowanie na rynku przez co najmniej 12 miesięcy od dnia oficjalnego otwarcia. Jeśli przedsiębiorca będzie zmuszony zlikwidować działalność przed upływem tego czasu, będzie musiał zwrócić pieniądze wraz z odsetkami, natomiast – jeśli się utrzyma – kwota dotacji będzie należała dla niego.

Główny Urząd Statystyczny podał, że dotacja, jaką można uzyskać z Urzędu Pracy na założenie własnej firmy wyniesie 18 579,30zł.

Agnieszka Salach
Blue Tax Group S.A.as
 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes