3 sposoby na podniesienie dochodów

22.09.2017 17:07  Kadry i Płace
Większość Polaków zapytanych o to czy jest zadowolona z wysokości wypłaty jednogłośnie odpowiada: „nie”. Dotyczy to nie tylko niewykwalifikowanych i najsłabiej opłacanych pracowników, ale także osób piastujących wysokie stanowiskach. Ty też zaliczasz się do grupy niepocieszonych? Poznaj 3 niezawodne sposoby na podniesienie swoich dochodów!

Znajdź dodatkową pracę

Jednym z najlepszych sposobów na podniesienie dochodów jest po prostu znalezienie dodatkowej pracy. Oczywiście w granicach rozsądku – nie chodzi przecież o przepracowywanie całego dnia! W zdobyciu dodatkowych zleceń pomocne mogą okazać się agencje pracy. Dlaczego? Dysponują one bogatą bazą ofert na stanowiska na niepełne formy etatu, np. na 1/4 lub w weekendy. W takich miejscach można zdobyć zatrudnienie przede wszystkim w małej gastronomii, na magazynach, w sklepach odzieżowych oraz firmach kurierskich. Nie chcesz za bardzo odchodzić tematycznie od swojego stałego zajęcia? Rozwiązaniem mogą okazać się korepetycje lub opieka nad dziećmi (zwłaszcza w przypadku nauczycieli) oraz prowadzenie i przygotowywanie szkoleń branżowych.

Podnieś kwalifikacje zawodowe

Przydatne może być także zdobycie dodatkowych kwalifikacji. Dlaczego? Pozwoli to nie tylko podnieść wartość w oczach pracodawcy (co może zaowocować awansem na wyższe stanowisko), ale też umożliwi znalezienie pracy w zupełnie innym, lepiej opłacalnym sektorze. Jak podnieść swoje kwalifikacje zawodowe? Jednym z najlepszych studiów jest zapisanie się na studia. W przypadku osób posiadający, np. tytuł licencjata dobrym rozwiązaniem będzie dokończenie studiów II stopnia (chociażby tutaj) lub zapisanie się na coraz popularniejsze studia podyplomowe. Sprawdzą się też różnego rodzaju szkolenia oraz uczestnictwo w kursach, np. tych z języków obcych. Jest to co prawda inwestycja, ale jej wpływ na rozwój kariery zawodowej jest nieoceniony.

Szukaj oszczędności

Może to banalna rada, ale jest w niej dużo prawdy. Są elementy codzienności, z którymi bez problemu można sobie poradzić bez konieczności wydawania horrendalnych kwot. Co drugi dzień jesteś w markecie? To błąd! Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest zrobienie większych zakupów, np. raz w tygodniu – zmniejsza się ryzyko kupienia produktów zbędnych. Obowiązkowo należy też zabierać ze sobą starannie przygotowaną listę. Przyda się też jadłospis z kilkudniowym wyprzedzeniem – wtedy kupisz wszystkie potrzebne produkty. Oszczędzaniu sprzyjać będzie też ograniczenie jedzenia na mieście (np. przygotowując posiłki do pracy), poruszanie się komunikacją miejską i sprawdzanie paragonów.  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com
biznes