Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Kadry i Płace

Konrad Pokutycki ponownie prezesem CECED Polska

19.06.2017 08:24  Kadry i Płace
Konrad Pokutycki ponownie prezesem CECED Polska
„Aktywna współpraca w ramach silnej reprezentacji jest kluczowa do podjęcia wyzwań przed jakimi stoi dziś branża AGD” - mówił Konrad Pokutycki, Prezes BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. o.o. po wyborze na Prezesa Związku Producentów AGD, CECED Polska. 
– AGD nie tylko wpływa na codzienne życie konsumentów, ale także na naszą gospodarkę. Przemysł, który reprezentujemy zatrudnia łącznie z poddostawcami prawie 100 tys. osób. Jesteśmy liderem w produkcji AGD w Unii Europejskiej, w której co trzeci wytworzony sprzęt pochodzi właśnie z naszych fabryk. W Polsce branża zainwestowała już ponad 12 mld zł. Cieszy fakt, że coraz częściej środki te są kierowane na rozwój ośrodków R&D, dodaje Konrad Pokutycki.
Wraz z Dyrektorem Generalnym będzie tworzył Zarząd kierujący pracami stowarzyszenia. Konrad Pokutycki funkcję Prezesa CECED pełnił poprzednio w latach 2009-14.
 
- „CECED Polska od 14 lat reprezentuje na wielu polach producentów i importerów sprzętu AGD. Cieszę się, że to właśnie ludzie na najwyższym szczeblu firm AGD decydują się na zaangażowanie na rzecz rozwoju całej branży. To ogromne wsparcie w promowaniu branżowych inicjatyw, jak Kodeks dobrych praktyk Sprzedaży AGD, czy Polityka Compliance CECED Polska” - podkreśla Wojciech Konecki, Dyrektor Generalny CECED Polska.
 
Konrad Pokutycki – Konrad Pokutycki w  BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. pracuje od stycznia 2000 roku. Początkowo pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora finansowego, natomiast w 2008 objął stanowisko Prezesa Zarządu BSH w Polsce. 
 
Z wykształcenia jest ekonomistą, absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Po ukończeniu studiów przez kilka lat wykładał w Katedrze Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego, w szkołach biznesu oraz w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Współautor polsko-niemiecko-angielskiego słownika rachunkowości i bankowości. Konsultant w zakresie zarządzania finansami, doradztwa podatkowego, systemów informacyjnych w firmach konsultingowych.

W latach 1993-2000 był członkiem zarządu i dyrektorem finansowym w firmie Rossmann Polska, równocześnie sprawując nadzór nad rynkami zagranicznymi Europy Środkowo-Wschodniej. W roku 2003 uzyskał tytuł biegłego rewidenta. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA. Wybrany jednogłośnie będzie ponownie społecznie pełnił funkcję Prezesa CECED Polska – Europejskiego Stowarzyszenia Producentów AGD. 
 
CECED Polska

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes