Polka przejęła zarządzanie globalnymi operacjami HR w firmie Luxoft

15.12.2017 12:29  Kadry i Płace
Polka przejęła zarządzanie globalnymi operacjami HR w firmie Luxoft
Anna Nowosielska została szefową operacji HR Luxoftu – globalnego dostawcy IT, zatrudniającego ponad 13 tys. specjalistów na pięciu kontynentach. Polka będzie odpowiedzialna za najważniejsze procesy HR w 21 krajach, w których działa firma. Luxoft dostarcza rozwiązania technologiczne dla liderów branży finansowej, motoryzacyjnej, mediów i komunikacji oraz ochrony zdrowia. Pracuje między innymi nad takimi innowacyjnymi rozwiązaniami jak samochody przyszłości, sztuczna inteligencja i Internet rzeczy czy Blockchain. Firma jest notowana na nowojorskiej giełdzie. W Polsce zatrudnia ponad 2 tys. osób.
 
Anna Nowosielska przejęła zarządzanie 140 osobowym zespołem HR zlokalizowanym w 14 krajach. Wspólnie będą dbać o to, by pracownicy Luxoftu na całym świecie czuli się w nim dobrze (od momentu dołączenia do firmy, przez wszystkie etapy rozwoju), a firma mogła jak najpełniej skorzystać z ich umiejętności i potencjału.
 
Ania do Luxoftu dołączyła jesienią 2011 r., tuż po jego wejściu do Polski. Była jednym z pierwszych pracowników krakowskiego centrum firmy. Pod jej okiem zatrudnienie w Luxofcie w Polsce wzrosło od kilkudziesięciu do ponad dwóch tysięcy osób – w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku. Podobnie wyzwanie czekało ją w Meksyku. Zaczynała od 2 pracowników. Obecnie Luxoft zatrudnia w tym kraju ponad 200 specjalistów. Dwa ostatnie lata z rzędu Luxoft zajął pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu Great Place to Work w Meksyku. 
 
Ania jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i podyplomowych studiów z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Wcześniej pracowała m.in. w RR Donnelley, Grupie Żywiec i Software Mind. Prywatnie jest mamą trójki dzieci. W czasie wolnym sięga po literaturę hiszpańską, rosyjską i amerykańską. Lubi również dobre filmy, szczególnie w reżyserii Quentina Tarantino.
 
Luxoft 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes