Jesteś w: Strona główna » Biznes » Firma » Kadry i Płace

Programy do księgowości online – czy wyprą tradycyjne biura rachunkowe?

14.09.2017 07:55  Kadry i Płace
Szybkie tempo życia sprawia, że coraz więcej spraw załatwia się przez Internet. Przelewy z kont bankowych, opłacanie rachunków, rozliczanie deklaracji podatkowych, robienie zakupów czy składanie wniosków o zapomogi są jedynie kilkoma przykładami czynności, jakie można wykonywać online. Z dobrodziejstw Internetu korzystają również przedsiębiorcy, którzy szukają ekonomicznych i prostych rozwiązań do prowadzenia księgowości.
 
Współpraca nie zawsze udana, czyli gdy biuro rachunkowe zawodzi
 
Przedsiębiorcy korzystający z usług biur rachunkowych rocznie wydają na opłacenie ich usług nawet kilka tysięcy złotych. Niestety, często biura rachunkowe nie rozliczają wszystkich płatności na czas z powodu nieobecności pracowników lub nadmiaru innych zleceń. Dodatkowo zdarza się, że księgowi popełniają kardynalne błędy, z których tłumaczy się później przedsiębiorca. Aby uniknąć takich sytuacji, biznesmeni coraz częściej korzystają z programów do księgowości online.
 
Księgowość online jest rozwiązaniem dla wszystkich firm bez względu na wielkość i branżę, w jakiej działają. Programy dostępne w Internecie szybko i bezproblemowo rozliczają wszelkie płatności, generują faktury, rachunki, paragony, a także dokumenty przewozowe i potwierdzenia wydania towaru z magazynu. Ich działanie jest zatem kompleksowe, co znacząco ułatwia prowadzenie przedsiębiorstwa.

Dodatkowo przedsiębiorca, który zdecyduje się na przykład na https://www.systim.pl/, ma pewność, że wszystkie dane dotyczące przychodów i rozchodów są odpowiednio zabezpieczone. Program posiada wbudowany system aktualizacji, a także codziennie wykonuje kopię zapasową wszystkich danych wprowadzanych przez użytkowników. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi obawiać się, że ważne dla niego informacje przepadną bez możliwości ich odzyskania.
 
Perspektywy dla księgowości online
 
Popularność wielu rozwiązań internetowych pozwala wnioskować, że w niedługim czasie programy do księgowości online staną się częściej wybierane niż usługi biur rachunkowych. Niewysoka cena, łatwa obsługa, możliwość korzystania z automatycznych rozliczeń i użytkowania programów z każdego miejsca na świecie dzięki smartfonom i tabletom sprawiają, że programy do faktur online są ciekawą alternatywą. Być może za kilkanaście lat większość drobnych przedsiębiorców będzie wybierać właśnie to rozwiązanie, by zmniejszać koszty prowadzenia biznesu i mieć dostęp do wszelkich niezbędnych im dokumentów. Czy programy do księgowości online wyprą biura rachunkowe? To okaże się za kilkanaście lat.
 
Linkhouse

 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Twoja firma zawsze pod ręką - twoja firma tam gdzie ty w wykonaniu Wfirma.pl , jak ktoś plagiatuje to chociaż niech się wysili

  ~Andy   (15 września 2017 o 20:46)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • Twoja firma zawsze pod ręką - twoja firma tam gdzie ty w wykonaniu Wfirma.pl , jak ktoś plagiatuje to chociaż niech się wysili

  ~Andy   (15 września 2017 o 20:46)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes