Protest pracowników PKN Orlen na mecie maratonu

21.04.2013 17:30  Kadry i Płace
Protest pracowników PKN Orlen na mecie maratonu Sprzeciwiają się wydawaniu pieniędzy na organizację maratonu. Te środki powinny być przeznaczone na wynagrodzenia. Kilkuset pracowników PKN Orlen przyjechało na metę Orlen Warsaw Maratonu domagać się podwyżek.

Organizator dzisiejszej pikiety Krzysztof Barcikowski powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że pracowników najbardziej bulwersują bardzo wysokie zarobki prezesa spółki. Ten ma rocznie zarabiać ponad 3 miliony złotych. Związkowcy uważają, że zarobki zarządu znacząco podwyższają statystykę dotyczącą średnich zarobków w Orlenie. Te na papierze wyglądają nieźle, ale szeregowi pracownicy w rzeczywistości zarabiają znacznie mniej.

Krzysztof Barcikowski powiedział, że w samym Orlenie nie ma zwolnień, te jednak się zdarzają w spółkach grupy kapitałowej. Do tego sporo jest tam osób zatrudnionych na umowach śmieciowych.

Barcikowski poinformował, że pracownicy oczekują 400 złotych podwyżki do płacy zasadniczej oraz 2400 złotych jednorazowej nagrody. Spółka miałaby się zgodzić co najwyżej średnio tysiąc złotych nagrody rocznej, uzależnionej od jego oceny rocznej.
Obecnie ogłoszone jest pogotowie strajkowe. Związkowcy nie wykluczają strajku w Orlenie.

IAR

ps


Notowania PKNORLEN
 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • Nie dajcie się zastraszyć, wszyscy jesteśmy z wami. Wy zarabiacie a oni sobie napychają kieszenie.

  ~kiszon   (22 kwietnia 2013 o 14:12)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • ciekawe za co wynajeli autobusy i zrobili te wszystkie transparenty. Jeśli ich zarobki byłyby naprawdę małe to nie stac by ich było na takie chece. Ale niech protestują a benzyna na pewno podrożeje o kolejne nascie groszy, przecież każdy chce żyć :)). A tak swoja drogą to kogo ci związkowcy chcieli wygwizdać? BO chyba nie tych kilkudziesięciu tysięcy biegaczy? Ja tegonie rozumiem

  ~normal   (21 kwietnia 2013 o 23:11)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes