Rafał Oprocha dyrektorem regionu Polski południowej

19.04.2018 13:00  Kadry i Płace
Rafał Oprocha dyrektorem regionu Polski południowej
Firma doradcza Savills wzmacnia struktury regionalne w ramach działu powierzchni biurowych. Dyrektorem regionu Polski południowej został Rafał Oprocha. Do podlegającego mu zespołu odpowiedzialnego za rynek biurowy w Krakowie dołączyła również Agnieszka Kuehn, obejmując stanowisko starszego konsultanta.
 
Rafał posiada blisko 17-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości komercyjnych, które zdobywał m.in. w Colliers International i CBRE. Ostatnie 10 lat spędził w JLL, gdzie pełnił funkcję dyrektora krakowskiego oddziału firmy. Specjalizuje się w doradzaniu przy projektach biurowych, zarówno stronie wynajmującej, tworząc i wdrażając strategię komercjalizacji, jak i najemcom, przede wszystkim z sektorów BPO (outsourcing usług), SSC (centra usług wspólnych) i R&D (ośrodki badań i rozwoju). W trakcie swojej dotychczasowej kariery doradzał w transakcjach na łączną powierzchnię blisko 300 000 mkw.
 
W nowej roli Rafał Oprocha będzie nadzorował istniejące biura Savills w Krakowie i Wrocławiu w zakresie świadczenia kompleksowych usług doradczych dla najemców i właścicieli nieruchomości biurowych, a także analizował rynek w Katowicach pod kątem ewentualnego otwarcia oddziału Savills w tym mieście.
 
„Rafał jest jednym z najbardziej doświadczonych w Polsce ekspertów od rynku biurowego w Krakowie. Cieszymy się, że kolejny tak uznany na rynku specjalista zdecydował się dołączyć do Savills i razem z nami rozwijać naszą ofertę. U nas Rafał będzie miał okazję działać na szerszą skalę, już nie tylko w Krakowie, ale również w obrębie Wrocławia. To duże wzmocnienie naszych kompetencji w regionach i odpowiedź na rosnącą rolę rynków biurowych poza Warszawą” – mówi Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills w Polsce.
 
„W zeszłym roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Krakowie przekroczyły 1 mln mkw. i pozycja Krakowa jako największego rynku regionalnego w sektorze biurowym jest niezagrożona. Co więcej, miasto to ma w dalszym ciągu duży potencjał rozwoju. Dostrzegamy go również w innych największych aglomeracjach Polski południowej, zwłaszcza we Wrocławiu i Katowicach” – dodaje Rafał Oprocha, dyrektor regionu Polski południowej w dziale powierzchni biurowych Savills.
 
W ramach wzmacniania struktur regionalnych do Savills na stanowisko starszego konsultanta w krakowskim oddziale firmy dołączyła również Agnieszka Kuehn. Wcześniej swoje doświadczenie zbierała w firmie JLL. W zespole kierowanym przez Rafała Oprochę, Agnieszka współpracować będzie z dotychczasowym konsultantem Savills specjalizującym się w rynku biurowym w Małopolsce, Carlosem Pankiem.
 
Savills 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes