Trzech nowych członków zarządu Ardigen zadba o rozwój kluczowych obszarów biznesowych

10.01.2018 10:43  Kadry i Płace
Trzech nowych członków zarządu Ardigen zadba o rozwój kluczowych obszarów biznesowych
Rada nadzorcza bioinformatycznej spółki Ardigen S.A. powołała trzech nowych członków zarządu. Dr Kaja Milanowska, dr Rafał Urniaż i Łukasz Nowak będą odpowiedzialni za rozwój kluczowych, autonomicznych obszarów biznesowych, opartych zarówno na własnych pracach badawczych, jak i usługach z zakresu bioinformatyki i sztucznej inteligencji świadczonych dla globalnych graczy.

- Wraz z dynamicznym rozwojem Ardigen, ewolucji ulega wewnętrzna struktura firmy. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń oraz zidentyfikowanych celów rozwoju wyodrębniliśmy trzy kluczowe obszary biznesowe. Nadzór nad pracą każdego z tych obszarów będzie się teraz odbywał z poziomu zarządu, co pozwoli zmaksymalizować efektywność realizacji naszych założeń biznesowych – tłumaczy Janusz Homa, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes zarządu Ardigen. - Silna, dwuosobowa reprezentacja działalności R&D w zarządzie jest odzwierciedleniem akcentów w strategii Spółki skoncentrowanej na wprowadzaniu na rynek przełomowych metod diagnostycznych i precyzyjnych terapii onkologicznych powstających w wyniku połączenia głębokiej wiedzy z zakresu biologii molekularnej z zaawansowanymi technikami bioinformatycznymi oraz sztucznej inteligencji – dodaje.
 
Dr Rafał Urniaż poprowadzi Business Unit Immunology, który prowadzi prace badawcze w obszarze immunoterapii onkologicznych, w zakresie testów diagnostycznych oraz projektowania spersonalizowanych szczepionek. W wyniku prowadzonych prac powstaną przełomowe produkty o zasięgu globalnym realizujące ideę medycyny precyzyjnej. 
Dr Kaja Milanowska będzie odpowiedzialna za Business Unit Microbiome, prowadzący prace badawcze związane z analizą wpływu mikrobiomu na organizm człowieka z wykorzystaniem unikalnych w skali światowej metod łączących metagenomikę ze sztuczną inteligencją. Pierwsze komercyjne produkty w tym obszarze powinny pojawić się w przeciągu roku.
Łukasz Nowak obejmie w zarządzie funkcję Chief Operating Officer oraz pokieruje działem Business Unit Bioinformatics & Artificial Inteligence Services, który koncentruje się na świadczeniu usług dla firm zlokalizowanych w głównych światowych centrach biotechnologicznych w US i EU. Eksperci Ardigen dostarczają wsparcie bioinformatyczne i data science w projektach związanych z biologią raka, układem odpornościowym oraz ośrodkowym układem nerwowym.
 
Biografie nowych członków zarządu Ardigen:

Dr Rafał Urniaż ukończył z wyróżnieniem studia w zakresie Biotechnologii Medycznej w Polsce oraz Bioinformatyki we Włoszech. W latach 2010-2014 był stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w ramach projektu TEAM skupiającego się nad opracowaniem nowych skutecznych terapii w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych. W 2014 r. uzyskał z wyróżnieniem tytuł doktora nauk farmaceutycznych, a opracowana przez niego innowacyjna strategia poszukiwania nowych leków spotkała się z uznaniem środowiska naukowego, uzyskując wiele międzynarodowych nagród, między innymi Tony B. Academic Award (Waszyngton, USA), European Bioinformatics Institute (Heidelberg, Niemcy) czy European Federation for Medicinal Chemistry (Moscow, Rosja).

Dr Urniaż uzyskał także wiedzę z zakresu przedsiębiorczości (University of Cambridge, Cambridge Judge Business School, UK) oraz biznesu (University of California, Berkeley, Haas School of Business, USA). Od 2015 r. silnie związany z University of Cambridge, UK poprzez stypendium w ramach Career Development Program, a następnie pozycję głównego naukowca w Europejskim projekcie Horizon 2020 związanym z immunosenescencją czyli zjawiskiem starzenia się ludzkiego układu immunologicznego. Współtwórca BioTesseract™ Ltd Cambridge Bioinformatics Solutions.
 
Dr Kaja Milanowska związana jest z Ardigen od 2016 r. Pracę rozpoczęła na stanowisku Senior Scientist. Podczas dwóch lat współpracy z firmami biotechnologicznymi z Kalifornii nabyła unikalne doświadczenie w bioinformatycznych analizach mikrobiomu. Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Biologia specjalność Bioinformatyka. W 2013 r. uzyskała tytuł doktora nauk biologicznych w dyscyplinie biologia, specjalność Bioinformatyka. Pracowała jako adiunkt w Zakładzie Ekspresji Genów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także w Zakładzie Biologii Molekularnej i Systemowej Polskiej Akademii Nauk. Była również współzałożycielem i członkiem zarządu firmy bioinformatycznej VitaInSilica.  Miłośniczka kobiet w biznesie i IT – zapoczątkowała spotkania PyLadies Poland oraz współorganizuje Django Girls w Krakowie.
 
Łukasz Nowak jest managerem z ponad 14-letnim doświadczeniem w branży IT. Pozyskiwał i bezpośrednio zarządzał projektami informatycznymi o kilkumilionowych budżetach zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Comarch jako programista, następnie przez blisko 12 lat rozwijał Centrum Produkcji Oprogramowania w Software Mind (obecnie Ailleron) realizując projekty dla sektora finansowego i telekomunikacyjnego (realizował 60 proc. przychodów firmy). Stworzył przełomowy produkt IT dla rynku hotelarskiego www.ilumio.tv. W latach 2016-2017 jako CTO w VML Polska zarządzał blisko 100-osobowym działem technologii rozbudowując ofertę technologiczną spółki, profesjonalizując działania i strukturę zespołu w celu zapewnienia skalowalności biznesu. W 2004 r. ukończył z oceną celującą Informatykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Interesuje się medycyną.
 
Ardigen

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes