Ukraina: Polak, przyszły szef Ukrtranshazu, otrzymał dostęp do informacji niejawnych

26.12.2017 21:43  Kadry i Płace
Ukraina: Polak, przyszły szef Ukrtranshazu, otrzymał dostęp do informacji niejawnych Paweł Stańczak - Polak, którego kilka miesięcy temu wybrano w Kijowie na szefa Ukrtranshazu - otrzymał dostęp do informacji niejawnych. Oznacza to, że będzie mógł rozpocząć kierowanie państwowym operatorem ukraińskich gazociągów.

Pawła Stańczaka na szefa Ukrtranshazu wybrała rada nadzorcza przedsiębiorstwa jeszcze w sierpniu. Przez długi czas nie mógł on jednak objąć stanowiska, bo Służba Bezpieczeństwa Ukrainy nie wydawała mu pozwolenia na dostęp do tajemnic państwowej firmy. Obecnie, jak poinformowały służby prasowe Naftohazu - czyli spółki posiadającej 100 procent udziału w Ukrtranshazie - Paweł Stańczak otrzymał od służby bezpieczeństwa wszystkie dokumenty niezbędne do objęcia stanowiska. Polak  ma jeszcze w tym tygodniu podpisać kontrakt. .

Firma, którą pokieruje Polak, jest odpowiedzialna za magazynowanie, dystrybucję, ale też tranzyt gazu na terytorium Ukrainy. Paweł Stańczak to menedżer mający 25-letnie doświadczenie w pracy w sektorze transportu i magazynowania gazu. Pracował m.in. w spółce Gaz-System, a także w PGNiG.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes