Jesteś w: Strona główna » Biznes » Kariera

Coraz częściej brakuje pracowników

10.08.2017 09:00  Kariera
Coraz częściej brakuje pracowników Coraz częściej brakuje pracowników. Barometr ofert pracy, przygotowywany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w Internecie ogłoszeń o zatrudnieniu, w lipcu wyraźnie wzrósł. Wyniósł 239,1 punktu, podczas gdy w czerwcu 227,9. Wskaźnik ten wzrasta nieprzerwanie od początku roku.

W ostatnich miesiącach najbardziej poszukuje się pracowników w województwach mazowieckim, dolnośląskim i małopolskim. Kolejno plasują się następne bardziej rozwinięte województwa. Znacznie mniej ogłoszeń o zatrudnieniu przybywa w regionach o niższej aktywności gospodarczej i wyższym bezrobociu rejestrowanym - dodają autorzy raportu.

W lipcu wzrost zapotrzebowania na nowych pracowników rozłożył się niemalże równomiernie pomiędzy zawody wymagające wykształcenia w kierunkach ścisłych, społecznych i usługowych. Wolniej wzrastało zapotrzebowanie na pracowników fizycznych. Podwoiła się zaś liczba ogłoszeń, w których nie podano wymaganego zawodu.

IAR

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl nk.pl blip.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes