Jesteś w: Strona główna » Biznes » Kariera

Coraz niższe bezrobocie młodych

03.07.2014 15:54  Kariera
Coraz niższe bezrobocie młodych Mimo że wciąż wysokie to jednak spada. Chodzi o poziom bezrobocia młodych. Jak wynika z danych Eurostatu, w maju wyniosło ono w Polsce 24 procent, co w porównaniu z kwietniem oznacza spadek o 0,5 punktu procentowego.

Ta tendencja utrzymuje się od października ubiegłego roku. Zdaniem Marioli Raudo - kierowniczki Działu Rekrutacji i HR Business Partner z Nestle Polska, dzieje się to między innymi dzięki działaniom firm na rzecz systemu edukacji. Ważne jest kształcenie praktyczne przyszłych kadr - mówi. Jak wyjaśnia młodym ludziom często brakuje kompetencji odpowiadających wymaganiom pracodawców.

Dlatego firmy coraz częściej stawiają na samodzielne kształcenie praktyczne przyszłych pracowników. Rozmówczyni IAR dodała, że Nestle Polska w ramach projektu Europejskiej Inicjatywy na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych, planuje stworzyć do 2016 roku 20 tysięcy ofert pracy, praktyk i staży dla osób przed 30 rokiem życia. Ta inicjatywa składa się z kilku filarów. Przewidują one między innymi praktyki i staże w całej Europie, a także doradztwo zawodowe.

Przedsiębiorcy dzielą się z młodymi ludźmi wiedzą jak przygotować się do rozmowy, jak napisać CV, jakich zachowań poszukują pracodawcy.

IAR  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes