Jesteś w: Strona główna » Biznes » Kariera

Kolejne pokolenie absolwentów User Experience Design zasiliło rynek pracy

01.09.2017 09:10  Kariera
Deloitte Digital partnerem studiów UX na Uniwersytecie SWPS . Zakończyła się 7 edycja studiów podyplomowych na kierunku User Experience Design w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. To pierwsze tego typu studia w Polsce i jedne z najbogatszym programem w tym zakresie w Europie. Zainteresowani UX mogą uczyć się w trzech miastach: Warszawie, Wrocławiu oraz Katowicach. Założycielem studiów oraz autorem programu jest Hubert Anyżewski, Head of Experience Design, Dyrektor w Deloitte Digital Central Europe. Od 2016 roku Deloitte Digital jest partnerem studiów. 
 
Projektowanie doświadczeń w korzystaniu z produktów – User Experience, jest kluczowym aspektem decydującym o wyborze rozwiązania przez użytkowników. Od 7 lat na studiach UX Design uczymy, jak stworzyć produkt - od analizy potrzeb z użytkownikami, przez strategie produktu, do wymodelowania interaktywnego przetestowanego prototypu. Studia przygotowują projektantów do pracy w zespołach projektowych i uczą technik definiowania UX dla produktu. – mówi Hubert Anyżewski.
 
Studia UX Design zajmują się tematyką projektowania doświadczeń z korzystania z produktów i usług (UX, oraz aspektami CX i Service Design). Adresowane są do osób, które zaczynają swoją przygodę z projektowaniem jak również do osób doświadczonych, które na co dzień badają i tworzą rozwiązania elektroniczne. Trwają dwa semestry i kończą się pracą dyplomową oraz prezentacją prototypu produktu. Nabór na studia prowadzony jest na przełomie marca i kwietnia. Do tej pory ponad 500 studentów ukończyło kierunek. W czerwcu tego roku do tego grona dołączyło 29 zespołów projektowych, czyli 145 osób, które obroniły się i otrzymały dyplom UX Designera. 
 
Do kadry akademickiej studiów należy również m.in. Bartłomiej Kozieł, szef działu Experience Design w Deloitte Digital. Absolwenci kierunku mają szansę odbyć płatny staż w dziale UX w Deloitte Digital. 
 
Deloitte Digital 

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes