Jesteś w: Strona główna » Biznes » Kariera

Ministerstwo Pracy uruchomi rezerwę na walkę z bezrobociem

23.02.2012 10:29  Kariera
Ministerstwo Pracy uruchomi rezerwę na walkę z bezrobociem Styczeń i luty to najtrudniejsze miesiące dla rynku pracy. Dlatego Ministerstwo Pracy uruchomi rezerwę na walkę z bezrobociem. Pieniądze mają pomóc przede wszystkim młodym pracownikom i osobom po 50. roku życia.

- Mamy do dyspozycji Fundusz Pracy i część pieniędzy z Funduszu jest przekazywana na aktywne formy walki z bezrobociem. Minister pracy ma również swoją rezerwę i ją może przekazywać na walkę z bezrobociem, na te cele, które uzna za stosowne. Dla mnie ważne jest, żeby w tym roku z tej rezerwy wesprzeć młodych pracowników oraz tych dojrzałych. Szczególnie wśród młodych mamy niepokojącą tendencję. Będziemy w najbliższym czasie uruchamiać tę rezerwę - zapowiada minister.

Dodatkowe pieniądze z pewnością się przydadzą, bo w tym roku do powiatowych urzędów pracy trafiło mniej środków z Funduszu Pracy. Jak podkreśla minister pracy, sukcesem jest to, że już w styczniu pieniądze zostały rozdzielone.

 - Już w styczniu powiatowe urzędy pracy wiedziały, jakie kwoty z budżetu dostaną. To jest bardzo szybko, pierwszy rok udało się to tak szybko zrobić - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz.

Według wstępnych szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w styczniu wyniosła 13,3 proc. i była o 0,8 proc. wyższa niż na koniec 2011 roku.

Minister pracy uspokaja , że wzrost bezrobocia zimą to nic nowego, a ważne będą pierwsze miesiące wiosny.

 - Jest charakterystyczne dla rynku pracy w Polsce, że w okresie zimowym wzrasta stopa bezrobocia rejestrowanego, więc styczeń i luty to są ciężkie miesiące. Danych za luty jeszcze nie znamy. Natomiast na bieżąco to monitorujemy. Ważne jest to, czy będzie charakterystyczny spadek do przejścia wiosennego - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Newseria

kk


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

  • Najpierw niech zreformują urzędy pracy, bo tam się topi większość publicznej kasy.

    ~Marcin   (23 lutego 2012 o 14:38)   Zgłoś spam
    Oceń komentarz:
    50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes