Jesteś w: Strona główna » Biznes » Kariera

Nie samą płacą żyje pracownik

27.11.2017 11:23  Kariera
Nie samą płacą żyje pracownik
W nowocześnie zarządzanych firmach na dbanie o komfort pracy i pracownika obecnie kładziony jest bardzo duży nacisk. Specjaliści od HR i PR organizują coraz to ciekawsze benefity, dzięki którym budują pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa i ściągają do firm najlepszych specjalistów branżowych. 

Terminowa pensja to podstawa pracy każdego człowieka. Coraz częściej firmy oferują pracownikom także ciekawe dodatki, w postaci na przykład pakietu medycznego, ubezpieczenia grupowego, czy zniżek pracowniczych. Po co właściwie są te benefity?
 
- Dodatki, które firmy oferują pracownikom, to nie tylko dbanie o korzystny wizerunek firmy, dobry PR i wysoką kulturę przedsiębiorstwa. To także magnesy, pozwalające na zwiększenie satysfakcji z pracy, a tym samym poprawę efektywności osób zatrudnionych. Takie gesty ze strony pracodawcy wpływają też pozytywnie na budowanie lojalności pracownika – mówi Maja Biernacka, ekspert komunikacji wewnętrznej, autorka bloga Komunikacja wewnętrzna od kuchni.
Karty sportowe, czy prywatna opieka medyczna to, można powiedzieć, już standardowe benefity obecne w dużych firmach.  Pojawiają się kolejne ciekawe oferty kierowane do pracowników. Tutaj prym wiodą głównie firmy z branży IT, czy e-commerce, które wzorują się na amerykańskich prekursorach tego typu udogodnień, czyli Google i Facebooku. 
 
- W naszej firmie zatrudniamy ponad 80 osób, którym zapewniamy dwa razy w tygodniu świeże owoce i warzywa, ponadto masaże relaksacyjne, zajęcia językowe, pokój chillout ze stołem do piłkarzyków, biblioteczkę firmową. Wszystko oczywiście bezpłatnie – wylicza Natalia Dykiert, HR manager z firmy Currency One. 
 
Firma ma też pracownicze pakiety medyczne, ubezpieczenie, karty sportowe, czy dofinansowanie uczestnictwa w biegach. Największą sensację wśród odwiedzających poznańskie biuro Currency One wzbudzają jednak … hulajnogi, którymi pracownicy przemierzają odległości na korytarzach firmy. 
 
 Osoby odpowiedzialne za human relations podkreślają, że wszystkie te bonusy wpływają na przyjazną atmosferę pracy, pozytywną motywację pracowników, co wpływa lepsze efekty pracy i zadowolenie pracownika. - A to w konsekwencji przekłada się na zadowolenie klienta. Zadowolony pracownik to zadowolony klient – podkreśla N. Dykiert.
 
Amazon proponuje na przykład bezpłatne dojazdy do oddziałów firmy, a Allegro miedzy innymi firmowe przedszkole i żłobek, czy pikniki rodzinne. Do dobrodziejstw oferowanych zatrudnionym wlicza się także najczęściej zniżki na firmowe produkty czy usługi, premie, paczki świąteczne, spotkania integracyjne, szkolenia i warsztaty rozwojowe. 
 
- Ważne jest jednak by odpowiednio dobierać benefity do pracowników, ich potrzeb i zainteresowań. Na wybór aktywności wpływa też rynek i strategia firmy. Jeśli przykładowo przedsiębiorstwo chce się rozwijać międzynarodowo, dobrym benefitem będą bezpłatne lekcje języka obcego, a jeśli chce poszerzać obszary działalności, rozwijać się i być bardziej profesjonalna - dofinansowanie działań rozwojowych jak kreatywne warsztaty, udział w konferencjach specjalistycznych, czy studia podyplomowe – dodaje N. Dykiert.
 
Bogata oferta wewnętrzna przedsiębiorstw dla pracowników staje się coraz bardziej zauważana w Polsce. Firmy podkreślają bardzo silnie korzyści pozapłacowe na stronach firmowych, w zakładkach kariera, w ogłoszeniach rekrutacyjnych, czy na profilach społecznościowych. W ten sposób walczą o pracowników, o kandydatów, pokazują firmę w dobrym świetle jako odpowiedzialną społecznie. 

Currency One SA

Notowania BENEFIT
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes