Jesteś w: Strona główna » Biznes » Kariera

Polska w europejskiej czołówce pod względem zadowolenia pracowników z wykonywanej pracy

11.07.2017 14:01  Kariera
Polska w europejskiej czołówce pod względem zadowolenia pracowników z wykonywanej pracy Po raz pierwszy od siedmiu lat Polska znalazła się w europejskiej czołówce pod względem zadowolenia pracowników z wykonywanej pracy. Tak wynika z sondażu Monitor Rynku Pracy Instytutu Badawczego Randstad. Jak wyjaśnia Katarzyna Gurszyńska z Randstad, zadowolonych lub bardzo zadowolonych z wykonywanej obecnie pracy jest 77 procent Polaków.

Dodatkowo wróciliśmy na pierwsze miejsce na kontynencie pod względem ruchliwości na rynku zatrudnienia. Jak podkreśla Katarzyna Gurszyńska, 27 procent badanych przyznało, że w ciągu roku zmieniało pracę lub stanowisko u aktualnego pracodawcy. 80 procent badanych uważa, że gdyby straciło obecną pracę, to w ciągu roku znalazłoby porównywalną z obecną.

Dobra sytuacja na rynku zatrudnienia oznacza gigantyczne wyzwania dla pracodawców - podkreśla Katarzyna Gurszyńska. Dodaje, że zmiany idą w pozytywnym kierunku dla pracowników i w coraz trudniejszym dla pracodawców.

Sondaż Randstad przeprowadzany jest poprzez ankiety on-line w grupie respondentów w wieku od 19 do 65 lat pracujących minimum 24 godziny w tygodniu z wykluczeniem samozatrudnionych. Próba w Polsce wynosi 800 osób. Samo badanie zaś zrealizowano w maju tego roku.

IAR


  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes