Jesteś w: Strona główna » Biznes » Kariera

Praca dla studentów - sprawdź jak zarobić najwięcej

26.09.2012 10:36  Kariera
Praca dla studentów - sprawdź jak zarobić najwięcej Zbliżające się rozpoczęcie roku akademickiego 2012/2013 skłania studentów do snucia planów na zbliżające się dziesięć miesięcy. Dla wielu z nich oznacza to powrót nie tylko na uczelnię, ale i rozpoczęcie pracy, która pozwoli na pokrycie bieżących wydatków a czasami nawet na samodzielność. Z najnowszych danych firmy Work Service wynika, że barman, hostessa i pracownik recepcji to zawody, które przynoszą studentom największe średnie zyski.

Początek października oznacza dla każdego studenta powrót na uczelnię. Wielu z nich łączy zajęcia na uniwersytecie z pracą, zwłaszcza taką, której forma pozwala na elastyczne dopasowanie grafika planu zajęć. - Znalezienie posady, która pozwoli pogodzić chodzenie na uczelnię z pracą nie jest trudne. Agencje pracy tymczasowej mają wiele takich ofert zatrudnienia dla studentów, które gwarantują elastyczne godziny pracy oraz zarobki na poziomie nawet 19 złotych brutto za godzinę – mówi Tomasz Hanczarek prezes zarządu Work Service S.A. Każdy student, który chce rozpocząć pracę w nadchodzącym roku akademickim powinien zapoznać się z rankingiem zawodów, które pozwalają uzyskać najwyższe dochody.


- Studentów, którzy godzą pracę z nauką jest coraz więcej. Ponieważ priorytetem dla nich jest możliwość elastycznego dostosowania godzin pracy do planu zajęć, studenci pracują przede wszystkim w oparciu o umowy cywilno-prawne, które na to pozwalają. Najwyższe wynagrodzenie w kategorii tych zawodów można uzyskać będąc barmanem. Stawki godzinowe w tej profesji dochodzą nawet do poziomu 21 zł brutto. Na drugim miejscu znajduje się zawód hostessy, która średnio zarabia 17,5 zł na godzinę. Jednak w tym przypadku warto zwrócić uwagę na duże zróżnicowanie w płacach, które w przypadku tej profesji jest największe – komentuje Tomasz Hanczarek. 

Trzecie miejsce w przygotowanym przez Work Service rankingu najbardziej dochodowych prac dla studentów zajmuje pracownik recepcji ze stawką godzinową wynoszącą średnio 12,5 zł brutto na godzinę. Kolejne zawody, z niewiele niższą stawką, średnio ponad 11 złotych na godzinę, wyróżnione w rankingu to: kasjer w markecie, kurier oraz ankieter. W przypadku tego ostatniego zawodu kandydaci na stanowisko muszą wykazać się podstawową wiedzą związaną z realizacją badań socjologicznych. Na dalszych miejscach można znaleźć jeszcze cztery prace, które zapewniają średnie zarobki przekraczające stawki godzinowe na poziomie 9 zł brutto. W kolejności są to zawody: kelnera, telemarketera, merchendisera oraz archiwisty. Jednak należy pamiętać, że kelnerzy mają szanse na większe wynagrodzenia z tytułu napiwków.

- Studentom najłatwiej będzie znaleźć zatrudnienie w dużych miastach, które zarazem stanowią główne ośrodki akademickie w Polsce – podsumowuje Krzysztof Inglot, dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service S.A.

Work Service

es


 • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com


Komentarze

   → Zobacz wszystkie

Najnowsze

 • A jakiż to problem? Zajrzyj na verdict i zamów raport kwa na ławę bez problemów.

  ~Adam   (26 września 2012 o 21:17)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%
 • A myślałaś już w jaki sposób konkurencje sprawdzisz? Ja ostatnio szukałam na to jakiegoś taniego i mądrego pomysłu niestety mi się to nie udało.

  ~iza   (26 września 2012 o 19:27)   Zgłoś spam
  Oceń komentarz:
  50%

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes