Jesteś w: Strona główna » Biznes » Kariera

Sprawdzamy wiarygodność agencji pracy

20.07.2018 15:53  Kariera
Poszukując pracy, zwykle zdajemy się na siebie, własne kontakty i to gdzie możemy znaleźć zatrudnienie. Sprawa jednak może się nieco skomplikować, gdy zmuszeni będziemy szukać pracy poza granicami naszego kraju! W takim momencie przydatne może się okazać doświadczenie agencji pracy, dla której takie zlecenie to chleb powszedni! Jak jednak sprawdzić jej wiarygodność?

Opinie agencji


Na samym początku, warto zastanowić się nad tym, jakie opinie ma dana agencja. W dobie wszechobecnego Internetu jest to wręcz banalne, gdyż w sieci możemy znaleźć ogromną ilość opinii od ludzi, którzy mieli do czynienia z usługami świadczonymi przez nią. Często jest to prostsze, niż mogłoby się wydawać! Wystarczy napisać wiadomość do takiej osoby, a raczej nie będzie ona niechętna do udzielenia odpowiedzi! Dzięki takiemu narzędziu możemy również dokonać bardzo dokładnego researchu, sprawdzając najróżniejsze certyfikaty i to, jak długo (i dla kogo) świadczy ona usługi!

Prawne zaplecze agencji


Skoro wspomnieliśmy już o dokładnym sprawdzeniu firmy, to warto to zrobić również pod względem prawnym! Absolutnie każda agencja powinna być zarejestrowana do odpowiedniego rejestru. Czy jest to jakaś tajemna wiedza? Otóż nie! Taki rejestr jest dostępny dla każdego, całkowicie za darmo! Nie zapominajcie także o być może najważniejszej kwestii: ubezpieczeniu! Przecież nie chcielibyśmy martwić się tym, jak opłacić na przykład nasze leczenie, gdy ulegniemy wypadkowi?

Możesz także sprawdzić ofertę agencji Lobo HR.

Czy powinniśmy płacić?


Szukając pracy poprzez agencję, sporadycznie możemy natknąć się na konieczność opłaty za pośrednictwo w znalezieniu oferty dla nas. Jak się jednak okazuje, nie jest to legalne, zwłaszcza w granicach naszego kraju! Żaden podmiot nie może domagać się od swojego klienta (czyli w tym przypadku Ciebie) jakiejkolwiek opłaty. Jest to nieco odmienne w przypadku pracy poza Polską. Agencja pracy może pobrać pewną sumę pieniędzy, jednak nie wędruje to do jego kieszeni! Zwykle ma ona pokryć niektóre wymagane kosztów, takich jak transport czy gwarancję mieszkania w całkowicie nowym kraju!

Podsumowanie


Jak więc widzicie, sprawdzenie agencji, z którą zwiążemy się przez okres zlecenia, wcale nie jest takie trudne! Nic bardziej mylnego – nigdy nie było to prostsze! Wraz z coraz lepszym dostępem do informacji, w kilka minut dowiemy się, jak wiarygodnym pomiotem jest nasz potencjalny współpracownik! A gdy będzie to wartościowa agencja, to nic nie trzyma nas przed podjęciem pracy zagranicą.  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

biznes