Optymistyczny początek roku

08.01.2018 08:41  Komentarze giełdowe
Pierwszy tydzień tego roku na GPW minął w dobrych nastrojach, choć inwestorzy do dyspozycji mieli tylko 3 sesje. Za główny dorobek naszego parkietu odpowiada jednak czwartek, gdzie notowania największych spółek zakończyły dzień na sporych plusach.
 
Dobrze zachowywały się także małe i średnie spółki, które każdego dnia notowały wyższe zamknięcia. Zmiana trendu na indeksie sWIG80 z technicznego punktu widzenia stała się faktem, co pozwala pozytywnie spoglądać na kolejne tygodnie. W Stanach Zjednoczonych mieliśmy jednak za to prawdziwą euforię zakupową. Indeks S&P500 w krótkim terminie jest skrajnie wykupiony, co może zwiastować przynajmniej kilku dniowe uspokojenie.

Początek tygodnia jest idealnym miejscem na chwilową zmianę sentymentu, co potwierdza analiza notowań głównego indeksu w ostatnich miesiącach. Zbyt duży optymizm potwierdzają także wskaźniki sentymentu oparte na
wpływach do wzrostowych funduszy. Poziomy jakie obserwujemy obecnie potwierdzają z dużym prawdopodobieństwem możliwość wystąpienia korekty.

W piątek opublikowane zostały grudniowe dane z amerykańskie rynku pracy. Odczyt NFP wypadł słabo znacznie poniżej oczekiwań. Dolar pomimo niekorzystnych informacji umocnił się względem głównych par walutowych, co może sugerować odbicie na najważniejszej walucie świata. Taka sytuacja powinna sprzyjać europejskim rynkom akcji, które przez ostatnie 2 miesiące poruszały się w trendzie horyzontalnym.
 
Osłabienie euro w stosunku do dolara powinno pomóc niemieckiemu indeksowi DAX powalczyć o maksima hossy. Na tym fakcie skorzystać może także nasz WIG20, co prawdopodobnie umożliwi mu walkę na zeszłorocznych maksimach.

Więcej informacji w załączniku
 
Dom Maklerski BDM SA
 

Notowania DAX
Notowania sWIG80
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda