Pogrom w Warszawie

30.11.2017 08:55  Komentarze giełdowe
Środową sesję ciężko będzie zaliczyć do udanych, patrząc na główne indeksy. Blue chipy straciły wczoraj niemal 2%, będąc najsłabszym indeksem w Europie (nie mogło być inaczej skoro tylko 3 podmioty zamknęły się na plusie). Mocny zjazd zanotował także mWIG40, który spadł o 1,1%.

Na niewielkim plusie dzień zakończył sWIG80. Mieszane nastroje było widać w USA – z jednej strony DJIA zyskał 1,2%, ale z drugiej 1,3% stracił Nasdaq. Bez większych ruchów obyło się na większych europejskich rynkach. W Azji, poza Japonią, panowały niedźwiedzie. Odczyty z kalendarza makro rozpoczęliśmy od PMI dla gospodarki Chin (dla przemysłu nieco powyżej oczekiwań), natomiast w trakcie dnia poznamy też m.in. dane z rynku pracy w strefie Euro czy wstępne szacunki inflacji w Polsce.

Warto zwrócić uwagę na trwający szczyt państw OPEC, który może mocno zachwiać ceną ropy (Przecieki z rozmów przed szczytem wskazują, że umowa o ograniczeniu podaży surowca zostanie wydłużona o 9 miesięcy, do końca 2018 r.; być może nałożone będą też ograniczenia na Nigerię i Libię.

W USA prawdopodobnie czeka nas prawdopodobnie dziś głosowanie w senacie nad projektem ustawy podatkowej. Interesujące może być także końcowa faza publikacji raportów kwartalnych. Technicznie patrząc wczorajsza sesja bardzo mocno przybliżyła nas do poziomu wsparcia w okolicy 2430 pkt., a jego przebicie może skutkować dalszym ruchem w dół w stronę 2300-2350 pkt.
 
Więcej informacji w załączniku

Dom Maklerski BDM SA

Notowania mWIG40
Notowania sWIG80
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda