Sezon wyników nabrał rumieńców

15.11.2017 09:06  Komentarze giełdowe
Wczorajsza sesja w Warszawie miała dwa oblicza – blue chipy i sWIG80 zyskały po 0,4%,z kolei mWIG40 stracił 0,6%. Przeciętnie wypadły większe europejskie giełdy. Co prawda FTSE wzrósł o 0,3%, natomiast CAC40 i DAX spadły odpowiednio o 0,5% i 0,3%.

Gorsze nastroje zagościły również za oceanem, gdzie wszystkie główne indeksy zaświeciły na czerwono (skala spadków 0,1- 0,4%). Odczyty z kalendarza makro rozpoczęliśmy od wstępnego PKB dla gospodarki Japonii (nieco powyżej konsensusu).

Przed południem poznamy jeszcze dane z brytyjskiego rynku pracy. Po południu do gry wkroczą USA. Po
kolei poznamy rezultaty inflacji konsumenckiej, sprzedaży detalicznej, indeks NY Empire State i tygodniową zmianę zapasów paliw. W kraju rozpędu nabiera sezon wyników – po wczorajszej sesji raportami za 3Q’17 pochwaliły się m.in.
Boryszew, Dino, KGHM i Stalprodukt, z kolei dziś poznamy wyniki m.in. PZU, Synthosu i Vistuli.

Technicznie patrząc znajdujemy się tuż nad wsparciem w okolicy 2450 pkt. i tak jak pisałem wcześniej, jego przełamanie może skutkowaćdalszym ruchem w dół. Wiele zależy od wspomnianego już sezonu publikacjiwyników kwartalnych, który wszedł w decydującą fazę. Póki co mieliśmy do czynienia z kilkoma (niestety głównie negatywnymi) niespodziankami.

Więcej informacji w załączniku

Dom Maklerski BDM SA

  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda