BDM: Biuletyn poranny 12.06.2018

12.06.2018 08:44  Komentarze giełdowe
Sporo impulsów

Początek tygodnia na WIG20 nie był udany dla byków. Strona podażowa dość szybko przejęła kontrolę nad handlem, której nie oddała już do końca dnia. Ostatecznie indeks blue-chipów stracił 0,7%, zamykając się na poziomie 2234,5 pkt. Najmocniej traciły akcje CD Projekt (które wzrosły na początku sesji na nowe szczyty), gdzie inwestorzy wykorzystali dzień na realizację zysków po wypuszczeniu przez spółkę trailera gry Cyberpunk 2077.

Nastroje na innych głównych rynkach nie były w cale tak słabe. DAX, dzięki udanej końcówce, zyskał 0,6%. Na nieco mniejszych plusach sesję kończyły indeksy za Atlantykiem. S&P500 zyskał 0,1% - tylko 20 punktów brakuje mu lokalnego szczytu z marca, gdzie zakończył się poprzednia duża wzrostowa korekta.

Dziś rano na rynkach mamy lekkie wzrosty. Po 0,1-0,3% zyskują kontrakty na S&P500 i DAX. Nieco większe zwyżki widać także na parkietach azjatyckich. Nad ranem miało już miejsce spotkanie na linii Trump-Kim Dzong Un. Pierwsze wypowiedzi
amerykańskiego prezydenta po spotkaniu są optymistyczne. Na ok. 10.00 polskiego czasu zapowiedziano konferencję prasową, na której ma pojawić się więcej szczegółów.

Z danych makro mamy dziś odczyt indeksu ZEW z Niemiec za czerwiec oraz inflację CPI z USA za maj. Ten drugi odczyt będzie ważny w kontekście jutrzejszego posiedzenia Fed (pojawią się też po nim nowe projekcie makro). Na WIG20 za nami dwie spadkowe sesje z rzędu. Poranne nastroje dają nadzieje, że początek sesji może być nieco lepszy. W średnim terminie nadal pozostajemy w układzie spadkowym – zmienić sytuację mogłoby dopiero przełamanie sekwencji coraz niższych szczytów korekt wzrostowych (do tego byłoby potrzebne wyjście dopiero ponad 2287 pkt, a najlepiej ponad 2333 pkt). 
 
Więcej informacji w załączniku
 
Dom Maklerski BDM SA

Notowania DAX
Notowania sWIG80
  • RSS
Dodaj artykuł do: Facebook Wykop.pl twitter.com

Komentarze

  

Dodaj komentarz (10-500 znaków)

gielda